"Krizden üretim ve istihdam ile çıkabiliriz"

Saadet Partisi İl Başkanlığı, Eylül ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İl binasında gerçekleştirilen programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Bölge Sorumlusu GİK Üyesi Mustafa Balta, İl Başkanı Fahrettin Bay, il başkan yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanları, Kadın Kolları ile Gençlik Kolları katıldı.

Programda açılış konuşması yapan İl Başkanı Fahrettin Bay, yerel seçimler öncesinde durum değerlendirmesi yapmak amacıyla, teşkilat içi kalkınma toplantısı yapacaklarını anlattı.

Partisinin modern teşkilatlanma çalışma metotları, Aday tespit kurulunun belirlenmesi hakkında görüşlerini aktaran Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan " 3 aylık hamle çalışması başlattık. 11 Büyükşehir ilimizde bu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz ve İl Başkanlığı düzeyinde önümüzdeki süreçte atmamız gereken hamle çalışmalarının temelini atacağız." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük ekonomik depremi yaşadıklarını işaret eden Mesut Doğan, "Ekonomik krizin sebebi dış güçlerdir demek değildir, esas sorun. Yatırımları durduracağını açıklayan hükümet, dün böyle söyleyenlere hakaret etmedi mi?Üretim ve istihdamı yaparsan dolar başına bela olmaz. Refah-yol hükümeti rahmetli Erbakan hocamız ile üretimi artırarak dolar ve faizi başımıza bela etmedi." dedi.

Ülke borç ve faiz sarmalı ile boğuşuyor

Ülkemizde yaşanan ekonomik krize değinen Genel Başkan Yardımcısı Doğan, faiz, yolsuzluk, israf, yanlış ve yersiz projelerin bırakılarak topyekûn bir sanayi ve kalkınma seferberliği başlatılmasıyla bu krizden çıkış yolunun aranması gerektiğini belirtti. Doğan, "Yıllardan beri devam eden dış ticaret açığı, cari açık, bütçe açığı ve her yıl bütçeden faize ayrılan 50-60 milyar lira ile ekonomik göstergeler tehlike sinyalleri veriyordu. Ne yazık ki borç-faiz-borç sarmalı ülkemizi ekonomik kriz ile baş başa bıraktı. Yıllardan beri reel ekonomi yerine rant ekonomisi sürdürüldü. Üretim ekonomisi yerine tüketim ekonomisi devam etti" dedi.

Ülke gerçeklerini ortaya koymaya devam edeceğiz

Son olarak Suriye'nin İdlib şehrindeki gelişmelere de değinen Mesut Doğan, "Suriye politikamız baştan beri yanlış yürütülmüştür. Bizler Suriye'de bir iç savaşın yaşanmaması için daha ilk günden itibaren Türkiye'nin arabulucu tavrında ısrar etmesini, bölge ülkelerinin bir araya gelerek bu ateşi söndürmelerini önerdik. Şimdi İdlib ile ilgili gelinen çözüm noktasını önemli buluyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi ülke ve bölge gerçeklerini bundan sonra da ortaya koyarak sorumluluğumuzu yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2801084/krizden-uretim-ve-istihdam-ile-cikabiliriz