Köpeği başı bidona sıkışmış halde buldular

Sakarya Nehrinde besleme yapan hayvanseverlerin biraraya gelerek kurdukları ''Yaşamın Kıyısındakiler' ekibi bu haftaki beslemelerinde kafası bidona sıkışmış bir köpek buldular.

Nefes almakta dahi zorlanan köpek ekipten kaçsa da uzun süreli bir kovalamacanın ardından ekip tarafından yakalandı ve bidon kesilerek çıkarıldı.

Sakaryalı hayvanseverlerin biraraya gelerek kurdugu her hafta sonu Sakarya Nehri kenarındaki sokak hayvanlarını besleyen 'Yaşamın kıyısındakiler' ekibi sürekli aynı manzara ile karşılaştıklarını söylediler:

Sokak hayvanlarıyla yeterince ilgilenilmediğini söyleyen hayvanseverler ''Buraya terk edilen hayvanların bir çoğunu acı bir son bekliyor. Bizler görebildiklerimizi kurtarsak da göremediklerimizin akıbeti kötü oluyor'' dediler.

Köpeğin aç olduğu için bidonun dibinde kalan balık kokusuna geldiğini ve bundan ötürü neredeyse hayatından olacağını belirten ekip yaz kış demeden her koşulda şartlarımızı zorlayarak bu bölgeye geldiklerini, tek suçları köpek olarak doğmuş olan bu hayvanların terk edildikleri bölgede çok zorlu şartlarda varlık mücadelesi verdiklerini ve her zaman desteğe ihtiyaç duyduklarını belirttiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2801939/kopegi-basi-bidona-sikismis-halde-buldular