Üniversite transit geçişlere zam yaptı!

MEDYABAR.COM Sakarya Üniversitesi'ne kampüsler dahil olmak üzere giriş çıkışların takip ve kontrolü için yapılmakta olan bandrol uygulamasına devam ediliyor..

Bandrolü, alacak olanlar, Üniversite personeli, öğrenciler ile üniversite de bulunan tedarikçiler.Bunların yanında Esentepe Mahallesi' nde ikamet eden vatandaşlar olarak belirlendi.

Bandrolü almak isteyenler ise SAÜ 'nün banka hesabına para yatırarak alacakları dekontve durumunu gösterir belge ile müracaat ederek bandrolü alacaklar.

Esentepe Mahallesi sakinleri Ne yapacak..?

Ancak Esentepe Mahallesi'nde yıllardır oturan , bu yolu yıllardır kullananların durumu ise muallakta. Yıllardır bu yolu kullanan , ancak Üniversite yönetiminin daha sonraları belirlediği ücret olan 5 Tl' yi yatırarak bandrol alan sakinler 16 Kasım' da uygulamaya başlanacak yeni sistemden dolayı kırgın olduklarını dile getiriyorlar.
Daha önceden 5 Tl olan ücret bu defa 75 Tl'ye çıkmıştı.Yıllardır bu yolu kullanan sakinlerin bu yıl astronomik bir şekilde fiyat artışına anlam veremediklerini dile getirerek;
"Yazıktır. Biz bu evlerde oturmaya başladığımızdan buyana kullandığımız yol burası. Daha sonralarda yapılan uygulama gereği , cüzi olsa da bir ücret ödüyoruz. Ancak bu yıl ücrete % 1500 lük bir zam yapılmış olması bizleri gerçekten çok üzdü. Aslında arkadan gelen traktör yolu Serdivan Belediyesi'nce yapılsa, bizim bu yola hiç de ihtiyacımız kalmayacak. Ancak Belediye' nin de bu konudaki duyarsızlığı bizi zor durumda bırakıyor. Yıllardır kullandığımız yolun böylesine bir zihniyetle parasal hale dönüşmesinden oldukça rahatsızız. Üniversite Yönetiminin bu konuda gerekli duyarlığı göstermesini bekliyoruz" dediler.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2802285/universite-transit-gecislere-zam-yapti