Karasu Plaj Caddesi yaza hazır

Gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, havaların ısınması ile asfalt sezonunu açtıklarını ve Akyazı'da gerçekleştirdikleri çalışmaların ardından Karasu'da da önemli bir arterde asfalt sorununu çözdüklerini belirtti.

Bin 100 metrelik duble yol

Kısa süre önce Başkan Toçoğlu tarafından Plaj Caddesi'nde çalışmaların başladığı müjdesinin verildiğini vurgulayan Akbulut,

"Karasu yaz aylarında nüfusu önemli oranda artış gösteren bir ilçemiz. Bizlerde yazlıkçı vatandaşlarımız gelmeden önce ilçe trafiğinde önemli bir yere sahip olan Plaj Caddesi'ndeki çalışmalarımızı tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bin 100 metre uzunluğundaki duble yolumuzda iki kat sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda toplam 6 bin ton sıcak asfalt kullandık. Bordür çalışmalarımız tamamlandı ve caddemiz trafiğe açıldı. Şu anda Karasu Belediyesi orta refüjde çalışmalar gerçekleştiriyor. Şehrimizin dört bir yanında ve Karasu'da sürdürdüğümüz asfalt çalışmalarımız devam edecek. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'nun ortaya koyduğu hedef doğrultusunda 2019 yılından önce asfaltsız grup yolu bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2802634/karasu-plaj-caddesi-yaza-hazir