Ecevit Keleş son kozunu da oynuyor!

*İsmail Çetintaş bildiriyor..

MEDYABAR.COM

CHP'de yaşanan iç karışıklığın ardından olağanüstü kurultay kararı verilmiş ve ülke genelinden delegeler genel başkanlık için Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında seçimini yapmak için Ankara'ya gitmişti.

18. Olağanüstü Kurultay'da Muharrem İnce'yi destekleyeceği yönünde imza atan Ecevit Keleş ve 15 parti delegesi 2 gün önce Ankara'ya gitmek üzere yola çıkmıştı.

CHP heyeti arasında 30 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ecevit Keleş kurultayın ikinci gününde yapılan parti meclis üyeliği seçiminde aday olduğunu açıkladı.

Keleş, ilk gün yapılan genel başkanlık seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu sonucu alınınca, bugün yapılan parti meclis üyeliği seçimine adaylığını koydu.

Kulislerde Ecevit Keleş'in meclis üyeliğine Muharrem İnce'nin tavsiyesi üzerine aday olduğu konuşuluyor.

Sakarya'dan Ankara'ya giden 15 parti delegesinin parti meclis üyeliği seçiminde Ecevit Keleş'e destek vereceği de gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Ankara'da gerçekleşen CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayında yapılan 'Parti Meclis Üyeliği' seçimleri için Muharrem İnce'yi destekleyen adayların meclis üyesi seçilmelerine de zor gözüyle bakılıyor.

Ecevit Keleş'in bu hareketiyse teşkilat içinde ve kulislerde 'son kozunu oynadı' diye yorumlanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisinin 18. Olağan Üstü Kurultayında 1181 delege oy kullandı. 1155 geçerli oydan 740 delegenin oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu tekrar genel başkan seçilirken, Yalova milletvekili Muharrem İnce 415 delegenin oyunu aldı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2802828/ecevit-keles-son-kozunu-da-oynuyor