Sayaç master kütüğü oluşuyor

Denetime çıkmadan önceTEDAŞ ekipleriSEDAŞ Eğitim salonunda toplantı yaptı. Toplantıya İl Özel İdaresi yetkilileri de katıldı.

SEDAŞ görev alanında TEDAŞ Ekiplerince aydınlatma ölçü devrelerinde yapılacak kontroller nedeniyle aydınlatma devreleri zaman zaman enerjilendirilerek sayaçların çalışmaları kontrol edilecek. SEDAŞ yetkilileri vatandaşların gündüz yanan sokak aydınlatmalarını gördüklerinde TEDAŞ denetimi nedeniyle aydınlatma lambalarının kontrol amaçlı devreye alındığını ve bu denetim çalışmalarının 15 gün boyunca SEDAŞ'ın sorumlulukalanına giren tüm il ve ilçelerde yapılacağının bilinmesiniistedi.

TEDAŞ Denetim ekipleri aydınlatma tesislerinde yer alması gereken sayaçların kontrolü yanında, ölçü devresinde yer alan akım trafolarını, sayaçların doğru ölçüm yapıp yapmadığını, endeks değerlerini de inceleyecekler. Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce il ve ilçelerinde sayaç master kütüğü oluşturulacak ve bundan sonra aydınlatma bedelleri de bu sistemdeki sayaçlar baz alınarak ödenecek.
"KURUMLAR ÖZEL AYDINLATMALARINI KENDİLERİ ÖDEYECEKLER"
TEDAŞ Aydınlatma denetimi yetkilileri, saha kontrollerinde, özellikle genel aydınlatma sınıfına girmeyen aydınlatmaların sokak aydınlatmasına bağlı olmaması gerektiğini kontrol ettiklerini, Kurumların özel aydınlatmalarını kendilerinin ödemesi gerektiğini belirterek,"Belediyelerin, resmi kurum ve kuruluşların park ve bahçe aydınlatmasına, trafik sinyalizasyonlarına, belediyelerin yaptırdığı ışıklı aydınlatma tabelaları ile alt geçit aydınlatmalarına, TEDAŞ tip onaylı aydınlatma projesi dışında TEDAŞ standartlarına uymayan direkler ve armatürlerle yapılmış aydınlatma tesislerine, dekoratif ve özel aydınlatma tesislerine ait müstakil sayaçların olması ve bu aydınlatmaların ilgili kurum ve kuruluşlarca aboneliklerinin yapılmış olması gerekir" denildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2803143/sayac-master-kutugu-olusuyor