Kavakçı'ya hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor

Hendek Belediye başkanı Ali İnci'nin tasarrufu doğrultusunda Hendek Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Kavakçı'yı onu yetiştiren, üzerinde çok büyük emekleri olan hocası Kırkpınar başpehlivanı Favzi Taşpınar ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Taşpınar ziyaretinde; "İlçemizin yetiştirdiği değerli insan Ahmet Kavakçı'yı spor dalında elde ettiği başarıların yanı sıra siyasette de bu makamlarda görmek onu yetiştiren hocası olarak büyük memnuniyet duyuyorum. Hiçbir zaman saygıda kusur etmeyen, alçakgönüllü ve mütevaziliği ile gönüllerde yer almış bulunan Ahmet Kavakçı'yı yeni atandığı görevi dolayısı ile tebrik etmek amacı ile ziyarete geldim. Kavakçı'nın bu görevinde üstesinden geleceğine gönülden inanıyorum. Allah utandırmasın" diye konuştu. Taşpınar, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 550 milletvekili bulunduğunu belirterek; "bugün Kırkpınar'da totalde 63 başpehlivan var. Bunlardan 5 tanesi benim çıraklarım. Onlarla onur duyuyor, gururu duyuyorum. Bu herkese nasip olmaz. Allah acılarını göstermesin" dedi.

Ziyaretçilerine ikramlarda bulunarak tebrikleri kabul eden çiçeği burnunda Hendek Belediye başkan yardımcısı Ahmet Kavakçı'da ziyarette yaptığı konuşmasında; "Fevzi Taşpınar beim bu günlere gelmemde çok büyük emekleri olan güreş hocamdır. Ziyareti beni ziyadesi ile memnun etmiş ve onurlandırmıştır. Biz güreşçiler olarak usta-çırak ilişkilerinde saygı , sevgi çok önemli. Zaten bu bağ oluşrulamazsa başarı şansı olmaz, buna rağmen kazanılan başarılar olsa bile saman alevi gibi olur uzun ve sağlıklı olmaz. Hocama ziyaretinden ve bana güvenmesinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2804942/kavakciya-hayirli-olsun-ziyaretleri-suruyor