Pamukova'da faciadan dönüldü

Kaza, D-650 karayolunun Yeni Mahalle alt geçit girişinde meydana geldi. Bilecik yönüne giden Ercan D. yönetimindeki 26 UZ 808 plakalı ytong yüklü TIR, önünde giden Mustafa T. idaresindeki 34 TE 2847 plakalı LPG yüklü tankere arkadan çarptı.

Çarpışmanın etkisiyle TIR'ın yakıt deposu parçalandı.TIR'daki malzemeler alev aldı.

Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Kazada LPG yüklü tankerin tankının delinmemesi faciayı önledi.
LPG taşıyan34 TE 3947 plakalı TIR'ın şoförü Ercan Duru, Eskişehir istikametine ilerlerken Pamukova Kültür Merkezi önünde asker kıyafetli birinin bir anda D-650 karayoluna çıktığı ve karşıdan karşıya geçmeye çalıştığını belirterek " Bende bu şahsa vurmamak için frene bastım. Sonra camdan karşıya geçen yayaya ne yapıyorsun dediğimde " Özür dilerim dedi " o anda kullandığım TIR'a arkadan büyük bir gürültü ile diğer TIR çarptı " dedi.

LPG taşıyan TIR'a arkadan çarpan gaz beton yüklü TIR şoförü Ercan Duru ise LPG yüklü TIR bir anada önünde durunca frene basmasına rağmen yüklü olan aracını durduramadığını ve çarptığını söyledi.

Polis olayla ilgili tahkikat başlatırken D-650 karayolu yaklaşık iki saat trafiğe kapanırken, trafik akışı Pamukova İlçe merkezine giren yan yoldan verildi.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2805393/pamukovada-faciadan-donuldu