Ünlü müteahidin sır dolu gidişi!

Editör'ün Yorumu
Editör'ün Yorumu

Şehirde son günlerde yüksek sesle konuşulmazsada ünlü bir inşaat firmasının sahibininyaşadığı polis baskınından sonra Amerika Birleşik Devletlerine gittiği konuşuluyor
O ünlü müteahit yıldızı son bir kaç yılda parlayan yaptığı projelerle adından firmasının adından sıkca bahsettiren bir isim..
Bir ortağı da bulunan bu genç ünlü müteahit , geçtiğimiz aylarda"Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında polis, ve vergi denetcileri tarafından şirketi denetlenmiş evraklarına da el konulmuş sıkıntılı günler geçirmişti.
6-7 yılda şehirde inşaat sektöründen adından sıkça bahsettiren inşaat firmasının FETÖ/PDY'ye finansman sağlayan kuruluşlarla örgüt yapılanması içerisinde faaliyet gösterenlere yönelik soruşturma kapsamında maliye tarafından dayakın takibe alınan genç müteahityaşanan busüreçte' Küçülmem gerek' diye firmasına ait taşınmazları satışa çıkartmıştı.
Hatta, bir sağlık kuruluşunda olan hisselerini de elinden çıkartangenç müteahit, geride tabelası ve bir kaç çalışanı kalan inşaat firmasını bırakarak 6 ay kadar önce yurtdışına, Amerika Birleşik Devletlerine gitmişti.
Onun bu gidişi kimine göre 'kaçış', kimine göre ise bu süreç geçinceye kadar beklemek olarak yorumlanırken geriye dönmemesi ise şehirde özellikle inşaat sektöründe farklı yorumlanmasına neden oluyor.

- Medyabar, Editör'ün Yorumu tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2805527/editorun-yorumu/unlu-muteahidin-sir-dolu-gidisi