Sapanca'da temizlik çalışmaları devam ediyor

Sapanca Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri hareketliliğin yoğun olduğu çarşı ve sahil bölgesinde ve ilçenin muhtelif yerlerinde, eskiyen konteynır ve çöp kovalarını yenileri ile değiştiriyor.

Sapanca'yı daha düzenli ve temiz bir ilçe haline getirerek, halk sağlığının korunması noktasında gereken hassasiyeti gösterdiklerini belirten Sapanca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; İlçeye bağlı bazı bölgelerde eskimiş ve kirlenmiş durumda olan çöp konteynırları ve çöp kovalarını yenileri ile değiştirerek özellikle halkın yoğun olduğu bölgelerde görüntü kirliliğinin önüne geçilmesini hedefliyor. Çöp konteynırı ihtiyacı bulunan bölgelere yeni çöp konteynırı ve çöp kovaları ulaştırılmakta, yeşil alanlar, dinlenme yerleri ve parklarda hissedilen çöp kutusu eksikliği olan yerlere de yenileri konuluyor.

Çöp kutularının kullanımı konusunda vatandaşlardan daha duyarlı hareket etmelerini isteyen yetkililer, çöpleri çöp kutularına atmaları ve çöp poşeti kullanmaları yönünde uyarıyor.

Sapanca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü son olarak daha temiz bir toplum, Sapanca'nın daha düzenli ve temiz bir ilçe olması amacıyla, ilçenin estetiğini ve sağlığını ilgilendiren temizlik ile ilgili çalışmalarının devam edeceğini belirtti

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2805682/sapancada-temizlik-calismalari-devam-ediyor