Anadolu Gençlik'ten patriot protestosu

Haber/Görüntü:Azim Çelik

AGD üyeleri bugün Orhan Camii önünde protesto yaptı.Ellerinde pankartlarla sloganlar atan AGD üyeleri vatandaşında ilgisini çekti.AGD Dış ilişkiler Başkanı Muhittin Öztopaloğlu basın mensuplarına konuşma yaptı.

Öztopaloğlu yaptığı konuşmada İngiltere, Almanya, Danimarka gibi Avrupa ülkeleri ve ABD'nin lojistik desteğini alan Fransa'nın islamiyet'e karşı Mali'de başlattığı müdahaleye , ülkeye getirilen Patriotlar'ave Zaman gazetesinin Fransa için yaptığı haberlere tepki gösterdi.

Konuşma yapılırken aradan sloganlar atan AGD üyeleri vatandaşında dikkatini
çekti.Konuşmayı dinleyen vatandaşlardan bazıları sloganlara destek verdi.
Başkan Muhittin Öztopaloğlu yaptığı konuşmada "Başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkelerinin ve ABD'nin lojistik desteğini alan emperyalist alışkanlıklar ülkesi Fransa'nın İslami uyanışa karşı Mali'de başlattığı terörist müdahale tüm hızıyla sürüyor. Afrika ülkelerinin işbirlikçi hükümetlerinin de asker göndererek desteklediği bu Fransız işgaline, bazı Körfez Emirliklerinin de finansman desteği sağladıkları iddiası küresel ırkçı emperyalizm tüm enstrümanlarını Mali halkına karşıda seferber ettiğini gösteriyor.Başlıca dört etnik gruptan oluşan on beş milyonluk nüfusa ve zengin
uranyum yataklarına sahip Mali'nin halkının da yüzde doksan beşi Müslüman'dır.Bir zamanlar Osmanlı himayesinde olan bu ülkede son yıllarda artan İslami Uyanış başta Fransa olmak üzere emperyalist ülkeleri rahatsız etmiştir. Bakın Türkiyede en çok satan gazete Zaman ne yazıktır ki ne utanılacak durumdur ki resmen orada mücahid askerlere terörist demiştir.İşgalci askerlerede övgülerle söz etmiştir.Enteresandır ki tam 1 hafta manşetten Fransızların yani kafirlern nasıl müslüman katlettiklerini anlatıyor. Yazıklar olsun zaman gazetesi sana seni bu Müslüman esnafın çoğu alıp okuyor. Bizler AGD mensupları olarak başta Mali'deki Fransız işgalini şiddetle kınıyoruz.Ülkemizi ve bölgemizi daha büyük felaketlere sürüklemek için getirildiğini düşündüğümüz Patriotları istemediğimizi bir kez daha deklare ediyoruz.Bu zor günlerin ve acıların geçmesi, Müslümanların yeniden birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması ve hangi renkten, hangi inançtan olursa olsun herkesin barış ve huzur ortamına kavuşması için hem duamızla, hemde gayretimizle mücadelemize devam edeceğiz.Duyarlılığınız için teşekkür ederiz." dedi.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2805726/anadolu-genclikten-patriot-protestosu