Otobüsler için gelen şikayete bu cevap geldi

İşte vatandaştan gelen o şikayet:

"Karaman Mahallesi İle Kampüs arasında çalışan 21 B otobüsü okulların açılması ile birlikte otobüs saatlerinde yapılan değişikliklerle Büyükşehir Belediyesi'nin internet sayfasında bulunan otobüs saatlerinde 21 B haftaiçi saatlerinde sabah 07.35 Unkapanı çıkışlı otobüs geçen hafta hiç gelmedi.

Konuyla ilgili 277 54 23 Hareket Amirliğiyle yaptığım görüşmede otobüs saatinin internette mevcut olduğu fakat otobüsün olmadığını söylediler. Büyükşehir belediyesi Çözüm masasını 17.09.2014 tarihinde arayarak sorunu bildirdim.

Biz çalışanlar olarak mağdur oluyoruz geçen hafta işe hep geç gitmek zorunda kaldım, ya yetkililer o otobüs saatini internetten kaldırsınlar ya da o saate otobüs koysunlar çünkü mağdur oluyoruz."

Medyabar.com haber merkezine bu sabah saatlerinde belediye otobüsleriyle ilgili, otobüslerin belirtilen saatlerde kalkış noktalarında olmadığı yönünde yapılan şikayetin ardından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.

Büyükşehir'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Şikâyette adı geçen 21-B Kampüs - İkizce Girişi ? Karaman hattında hizmet sunmakta olan ring aracı için güzergâh bilgileri Büyükşehir Belediyesi?nin kurumsal internet sayfasında (www.sakarya.bel.tr) yer almaktadır.

Bunun yanı sıra gün içerisinde yaşanan trafik hareketliliği araçların belirlenen durak giriş ve çıkış saatlerinde değişimlere sebep olabilmektedir.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı olarak bu konuda azami bir çaba gösterdiğimizi ifade ederek, vatandaşlarımızın mobil cihazlar ve akıllı telefonlardan Sakarya Akıllı Ulaşım Sistemini (SAKUS) kullanarak, otobüslerin anlık konum bilgilerine erişilebileceğini kamuoyu ile paylaşıyoruz"

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2806614/otobusler-icin-gelen-sikayete-bu-cevap-geldi