46 dakikada Sakarya'da 15 Temmuz gecesi

MEDYABAR.COM

Türkiye'de bir çok önemli film projesinin altında imzası olan Sakaryalı senarist ve yönetmen Aybars Bora Kahyaoğlu,ekibiyle birlikte 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain girişimde Sakarya'da yaşananları belgeselleştirdi.

"Cephe Sakarya: Darbeye Karşı Kol Kola" isimli belgeselde vatandaşların ve güvenlik kameralarının o geceye dair kaydettiği görüntüler ile darbecilerin kurşunuyla yaralanan gazilerin ropörtajları yer aldı. 46 dakikalık belgesel 2 Eylül Cuma günü Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi'nde yapılacak olan galayla gösterime girecek.

BELGESELİN FRAGMANINI

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kahyaoğlu, belgeselin izleyenlerin tüylerini diken diken edecek türden olduğuna dikkat çekerek, "Belgeselimizin içinde, o geceye dair Sakarya'da yaşanan her şey yer alıyor. Ekip arkadaşlarım ve ben bu işin montajını yaparken dahi duygusal zor anlar yaşadık. Belgeseli 'Ben Sakaryalıyım' diyen herkesin izlemesi gerekiyor. O gece Valilik'te, şehir merkezinde, diğer yerlerde nelerin yaşandığı bu görüntülerde gözler önüne seriliyor. Eminim izleyenler de bizim gibi duygulanacak, o geceye yeniden dönecek. 2 Eylül Cuma günü saat 20.30'da herkesi Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi'ne galamıza bekliyoruz. Galamıza gelen vatandaşlar o anları yeniden yaşayacak. Bu belgesel onlara duygusal olarak çok şey yaşatacak" diye konuştu.

Yönetmen Kayhaoğlu, böyle konuştu

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2806763/46-dakikada-sakaryada-15-temmuz-gecesi