Milletvekili Çelik'ten sevgi çiçeklerine ziyaret

Ziyarete Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk,İl genel Meclis üyesi Nejdet Tömekçe,Belediye Meclis üyesi Yüksel Sözen de katıldı.Merkezdeki çocuklarla tek tek ilgilenen,ilgililerden bilgi alan Vekil Hasan Ali Çelik,çalışmalarla ilgili Beyazay derneği Sakarya Şube Başkanı Ferruh Kaledibi'den bilgi aldı.Başkan Kaledibi;

Engelli çocukların rehabilitasyonu çalışmalarını Engelli vatandaşlarımızı; öz güveni tam ve donanımlı bireyler olarak yarınlara hazırlamak amacı, engellilerin önündeki en büyük engelin eğitimsizlik olduğunun bilinci ileİlimizde3 yıl süre ile"Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyasını , Cumhurbaşkanımızıneşi Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi'nin himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili bakanlıklarla birliktederneğimizyürütmüştür.İlimizde yarattığı farkındalıktan dolayı Cumhurbaşkanlığı tarafındanödüllendirilmiştir.

DerneğimizEğitim Her Engeli Aşar kampanyası yanında, Türkiye İş Kurumu ile birlikte çeşitli meslek edindirme kursları açarak engelli vatandaşlarımızınistihdama kazandırılmasına katkı sunmuştur.DerneğimizEngellilerimizin kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için Seramik, Resim, Halkoyunları, Spor, Müzik gibi hobi kursları düzenlemektedir.

Türkiye Beyazay Derneği; görme, işitme ve konuşma, bedensel, zihinsel ve kronik hastalıklarından dolayı özürlü olan tüm engelli kitlesini hedef almaktadır. Bunun dışında, engellilerin yakınları, ilgili kurumlar ve toplumun geneli, bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmaları açısından geniş hedef kitleyi oluşturmaktadır dedi.

Vekil Hasan Ali Çelik'te yapılan çalışmalardan ötürü başkan nezdinde tüm ekibi kutlarken, ziyarete esas memnuniyetini dile getirerek, böyle merkezlerin sayısının artması gereğine dikkat çekti. Şehrimizde faaliyet göstermesinin önemine dikkat çeken Vekil Çelik, emeği geçen herkese teşekkür etti ve kutladı. Merkezde yaklaşık bir saat kalan Çelik ve beraberindekiler günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla da anı ölümsüzleştirmiş oldular.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2806836/milletvekili-celikten-sevgi-ciceklerine-ziyaret