İbrahim Nalbant resmen Sakaryaspor başkanı

SPOR264.COM:-

Sezonun bitmesiyle birlikte Cevat Ekşi ve yönetiminin kongre kararı alması sonrası Sakaryaspor'da hareketli günler yaşanmaya başlamıştı. 

16 Haziran'da yapılan konrede yeterli sayı sağlanmamış olsada 23 Haziran'da yapılan seçimdeyse 'Açık oylama' polemiği sonrası Cumhur Genç ve İbrahim Nalbant Rüstemler Tesisleri'ni terk etmişti. 

Bu süreç sonrası 11 Temmuz'a ertelenen olağanüstü kongreye tek aday olarak çıkan İbrahim Nalbant, yeşil-siyahlı kulübün resmen başkanı oldu.

Rüstemler Tesisleri'nde gerçekleşen olağanüstü genel kurulda divan başkanlığını Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı üstlendi.

Nalbant başkan olarak yaptığı ilk konuşmada ilk sözleriyse şu şekilde oldu, "Biz şampiyon olacağız diyerek asla takımımızı borç batağına sokmayacağız. Şuna tüm kalbinizle inanın ki bundan sonra kulübümüzün bir kuruşu bile ziyan olmayacak. Kulübün şuanda 25 tane transfere kapalı dosyamız var. Ocak ayındanda yaklaşık bir 10 tane daha eklecektir. Günü geçmiş vergi borçlarımızda mevcut. Toplam 35 Milyon'a yakın kulübün borcu var.
 

Sakaryaspor kesinlikle 4 yılın sonunda sıfır borçlu bir kulüp olacak. Yeni bir tesis binası yapacağız. Alt yapıya önem vereceğiz. 2023 yılında da süper ligte oynayacak bir kulüp oluşturacağız." ifadelerini kullandı. 

İŞTE YÖNETİM LİSTESİ- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2952130/ibrahim-nalbant-resmen-sakaryaspor-baskani