MHP'li Akar'dan başkanlara destek, Üstün'e sert tepki

   MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakına yerelde halel getirebilecek her hangi bir davranış ve söylemin Milliyetçi Hareket Partisi'nden beklenemeyeceğini, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin de yerel manada Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket edeceğinden şüphe etmediklerini ifade etti.

Medyabar.com'u ziyaretinde konuşan Akar, "Cumhur İttifakı Adayı olarak seçilen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, ilçe Belediye Başkanlarımızın başarılı olmalarını arzu ederiz. Şehrimize yapacakları hizmetler, katacakları değer bizi ziyadesiyle memnun eder. MHP olarak, Cumhur İttifakı ruhundan hareketle, seçim sathında olduğu gibi hizmet yolunda da belediyelerimizin yanındayız ve destekçileriyiz" ifadesini kullandı.

Son dönemde özellikle Büyükşehir Belediyesi'ndeki kadrolaşma ve beraberinde kamuoyundan gelen tepkilere de değinen Akar, "Ekrem Bey'e (Yüce), ekibini kurması adına müsaade etmek lazım. Tasarruf bu noktada kendilerine aittir. Bu hafta bir görüşmemiz oldu. Liyakat esaslı bir yapılanma beklentimizi ve arzu ettiklerinde liyakat sahibi MHP kadrolarından da faydalanabileceklerini, bunun pazarlık edercesine yöneltilen bir talep olmadığını açıkça ifade ettik. Olumlu karşıladılar. Liyakat esas alınır ve Cumhur İttifakı ruhuna uygun şekilde hareket edilirse bu durum Sakarya'ya değer katacaktır" diye konuştu.

MHP İl Başkanı Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile en yakın zaman da tekrar bir araya geleceklerini ve istişarede bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

ÜSTÜN BÖLÜCÜLÜK PEŞİNDE

AK Parti eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün basına yansıyan ve MHP'nin AK Parti seçmenine hortum bağladığı şeklinde ifadelerine ise sert çıkışan Akar, "AK Parti'yi nasıl böleriz, AK Parti seçmenini nasıl maniple ederizin derdinde olan eski vekil, lafı hiç dolandırmasın. Bayrak açtıkları yegâne kişi Sayın Cumhurbaşkanıdır ki, dürüstçe bunu ifade edemiyorlar ve konunun etrafından dolanıp MHP üzerinden kazanım elde etmeye çalışıyorlar. Ayhan Sefer Üstün'ü rahatsız eden nedir, teröristbaşı ile empati yaptığı günlerdeki siyasi iklimin geri gelmesini mi istemektedir? Adapazarı Şeker Fabrikası'nın yanlış özelleştirme politikaları sebebiyle elden çıkmasındaki rolünü henüz Sakaryalılara anlatamamışken henüz kamuoyunda aklanamamışken tekrar siyasette aktör olmaya dönük çabası beyhudedir. "AK Parti'yi Cumhur İttifakı bitiriyor, MHP ile ittifak kaybettiriyor, AK Parti MHP'lileşmemeli" şeklinde beyan ve tespitler siyasi öngörüsüzlüğün ve günümüz Türkiye'sinin içerisinde bulunduğu sorunları kavrayamamanın sonucudur. Bakın biz bu hadiseyi en son İyi Parti'nin kurulması sürecinde yaşadık.  Dertleri kazanmak değil kaybettirmek, yeni bir hikâye oluşturmak değil terkedilmiş hikâyeleri yeniden sahneye koymaktır. Takdir bu noktada feraset sahibi milletimizindir" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2952309/mhpli-akardan-baskanlara-destek-ustune-sert-tepki