Büyükşehir Mecliste 'Sakaryalı' polemiği

MEDYABAR.COM: Büyükşehir Belediyesinin bugün yapılan Temmuz ayı gündem toplantısında 'Sakaryalı ' polemiği vardı
 CHP'liler Antalya'dan genel sekreter yardımcısının gelmesi son olarak türkücü Davut Güloğlu'nun oğlunun özel kaleme alınması sonrasına il yönetimi olarak meclis toplantısına katılarak büyükşehir belediyesi bünyesinde başka illerden gelen isimleri istemediklerini Sakaryalıların görev almasını istedi. Büyükşehir Meclis Üyesi Şaban Kaludra ''İthal yönetici istemiyoruz. Sakarya'nın her türlü niteliğe tecrübeye bilgiye sahip evlatlarının var. Sakarya'nın bu şehrin evlatlarının yönetmesini istiyoruz' dedi.
  Koludra'dan sonra konuşan Ekrem Yüce, "İthal sözü şık değil, bizleri rencide eder bu sözler meclis kayıtlarından çıkarılsın" dedi.

Yüce ardından şunları söyledi:

 "Konuyu açmak istemiyordum ama kayıtlara geçtiği için değineceğim. İhal yöneticilerden bahsedildi, çok enteresan resmi toplantılarda bu tür sözlerim burada konuşulmaması gerekir. Benim burada bürokratlarım var, hepsi de benim can yoldaşım. Bu şehre hizmet isteyenlerden. Gecesiyle gündüzüyle gücü yetiği kadar çalışan arkadaşımızdır. Zaman zaman idarelerde rotasyonlar olması kadar doğal bir şey yoktur. Ben idareci olarak şu görevde daha faydalı olarak görürüm, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne faydalı rotasyonlardır bundan doğal bir şey yoktur.

"ÖNEMLİSİN DİYE GETİRDİK"

 Arkadaşlar arasında iş yönetiminde bir tane arkadaşımızı ısrarla arzu ederek, buraya adeta Sakarya için bizim için önemlisin diyerek getirdik. Sakarya'da bütün arkadaşlarımız önemlidir. Sakarya'ya hizmet eden herkes Sakaryalıdır,  burada doğmamış olsa da... Burada hizmete etmek isteyen ithal değil, Sakaryalıdır. Emrullah Bey Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı iken çok başarılıydı. Antalya Valimizin çok methettiği Bakan ve Bakan Yardımcısının çok tavsiye etiği bilgili biri. Antalya'da büyük projelere başaralı imza atmış kişiyi biz Sakarya'mıza kazandırdık. Bu kişi ithal olur mu? Böyle bir arkadaşımızı ve diğer arkadaşlarımız için bu tür cümleler kullanılması olması hoş değil. Ben meclis kayıtlarından bu konuşmanın çıkarılmasını istiyorum. Biz de Sakarya'ya hizmetkarlar var, bunlar ithal değildir bu kelimeyi kullanırsak bizi rencide eder.

SAKARYASPOR'DA KAÇ SAKARYALI VAR?

Şimdi Sakaryasporumuzda kaç tane Sakaryalı oyuncu var. Bize onlar da hizmet ediyor, buradaki futbolcu kardeşlerimiz, canlarımız farklı ülkelerden oyuncular var. Kim Sakarya hizmet ediyorsa ona saygı duymalıyız. Sakarya hizmet etmek için ortak noktayı bulamalıyız. Metal yorgunluğu olanlar varsa olanlara başka görevler vererek değerlendiriyoruz. "
 Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşanan Sakaryalı polemiği sosyal medyada gündem oldu ve Kaludra ve Başkan Yüce'nin sözleri konuşulmaya başlandı..

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2952409/buyuksehir-mecliste-sakaryali-polemigi