Adapazarı Orman İşletme Yangına Hazır

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğünde orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarına katılacak personele orman yangınlarıyla mücadele ile İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitim verildi.

Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen başkanlığında, OYM Şube Müdürü Mehmet Çalışkan koordinasyonunda, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Çevahirci, Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, arazöz şoförleri, yangın işçileri ve hizmet vasıtası şoförlerinin katıldığı eğitim uygulamalı olarak Poyrazlar Mesire yerinde gerçekleştirildi.

Eğitimde; araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu, yangın öncesi hazırlığı, yangına müdahale şekilleri ve yangın sonrası yapılması gereken işler konularında ekiplere bilgilendirme yapılarak tatbikat şeklinde uygulama yapıldı. Olası bir orman yangınında hızlı ve etkin müdahale edilebilmesi amacıyla ekipler arasında hortum serme ve hortum ucuna en erken su verme uygulaması yapıldı. Tatbiki yangın söndürme çalışması icra edilerek eğitim tamamlandı.

Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, orman yangını eğitimleriyle ilgili yaptığı açıklamada; 

"Yapılan tatbikatlarla; ekiplerin üzerine düşen görevleri iş güvenliğine dikkat ederek, seri ve bilinçli yangına müdahale ederek çalışmalarını hedefliyoruz. Hazırlıklarımızı çok iyi yapalım ve her zaman hazır olalım. Bölgemize ve ülkemize yangınsız bir sezon diliyorum. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak yangın sezonunda vatandaşlarımızın orman yangınları konusunda hassas olmalarını bekliyor, herhangi bir yangın ve duman gördüklerinde "Alo 177" yangın ihbar hattına bildirmelerini talep ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2952439/adapazari-orman-isletme-yangina-hazir