FETÖ suçlamasıyla dolandırdılar

MEDYABAR.COM - 

Erhan KAYTANBAY'ın haberi 

Ferizli  Ağacık Mahallesi'nde yaşayan İ.G'nin (70) ev telefonunu arayan kişiler, kendilerini Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli komiser olarak tanıttı. İ.G'ye isminin FETÖ soruşturmasına karıştığını ve yakalama kararı olduğunu söyleyen kişiler, "Biz senin masum olduğunu biliyoruz. Ancak operasyonda kullanmak üzere evde ne kadar nakit para varsa bize getirmelisin" ifadelerini kullandı.

BİNLERCE LİRA, DOLAR VE EURO

   Telefondakilerin talimatlarını yerine getiren İ.G, evinde bulunan 50 bin Türk Lirası, 12 Bin Avustralya Doları ve 6 bin Euro'yu şahısların dediği gibi aracıyla Adapazarı Orhan Caminin karşısına getirdi. Yaşlı adam, dolandırıcıların talimatları doğrultusunda park ettiği aracın içine paraları bırakarak ve aracın sağ kapısını da açık bırakarak telefonla uzaklaştı. Daha sonra dolandırıcılardan biri park halindeki araçtan paraları aldıktan sonra uzaklaştı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan İ.G polise başvurdu.

KGYS GÖRÜNTÜLEDİ 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü ekipleri, başvurunun ardından yaptıkları araştırma ve KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) kameraları incelemesi sonucu A.G isimli şahsı tespit etti. A.G, İstanbul'da yapılan operasyonla yakalanarak Sakarya'ya getirildi.

A.G, Emniyetteki sorgusunda taksici olduğunu, tanımadığı bir kişinin kendisini arkadaşının çantasını almak için Sakarya'ya götürmesini istediğini ve 500 liraya Adapazarı'na getirdiğini söyledi. Savcılık sorgusu tamamlanan A.G, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. 

Dolandırıcılardan birinin arabadaki parayı alarak uzaklaşması KGYS kameralarınca an be an görüntülendi. 
 


- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2952583/feto-suclamasiyla-dolandirdilar