Tabela vergisini ödeyemeyene şok üstüne şok!

"Sevgili Medyabar zahmet olmazsa büyükşehir belediyesinin Tabela vergileri için kimseye tebliğ yapmadan hesaplarına icra koymalarınıda haber yapın. ufak tefek rakamlar için blokelenen banka hesapları..

Ticaret borsasına bile icra açarak banka hesaplarına bloke koydular.

Sebebinide 15 Temmuz'da yapılacak Organizasyon için paraları olmaması olarak söylüyorlar..

AYIP...."

Medyabar.com okuyucu yorumlarında öne çıkan bu yorum sonrasında bir dizi araştırma yapan editörlerimiz ilginç bir sonuca ulaştı.

İl genelindeki birçok esnafın ekonomik sıkıntı içinde zor günler yaşadıkları gerçeğini göz ardı eden Sakarya Büyükşehir Belediyesinin, tabela vergilerini ödemekte sıkıntı yaşayan birçok esnaf için icra takibi başlattığı ortaya çıktı.

Birçok esnafın 400-500 TL gibi bedeller için icraya verilmesi bankalarla çalışan esnafı çok daha fazla zarara uğrattı. Öyle ki 300-400 TL için başlatılan icra takibi nedeniyle birçok esnaf bankaların kara listesine girmiş oldu.

İcra takibi sonucunda esnaf, kredi kullandığı bankaların kara listesine girdi, hiçbir kredi borcu bulunmamasına rağmen yıllarca çalıştığı bankalardan kredi alamayacak hale geldi.

Birçok esnafın ise bankalarda bulunan ve her gün onlarca işlemin yapıldığı hesapları başlatılan icra takibi nedeniyle bloke oldu.

Ödemelerini ve günlük ihtiyaçlarını karşılamak için banka kartlarını kullanmak isteyen esnaf hesapları bloke olunca adeta şok yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu uygulama ile hesapları bir anda bloke olan bir çok esnaf ise hafta başından itibaren borçlarını ödeyerek hesaplarına uygulanan blokenin kaldırılması için işlem başlatmaya hazırlanıyor.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2953094/tabela-vergisini-odeyemeyene-sok-ustune-sok