Özel Havacılık Lisesi

Okulumuzda; küresel düzeyde sürekli gelişmekte olan ve geniş istihdam imkânlarına sahip havacılık ve bilişim sektörüne dinamik, idealist, İngilizce diline çok hâkim lisanslı bir teknik ekip yetiştirilecektir.

OKULUN KAPASİTESİ

Okulumuz 5.103 m2 kapalı, 2.060 m2 açık alana sahip 25 derslik, 16 atölye/laboratuvar ve bir hangarı ile 600 öğrenci kapasiteli Uçak Bakım (Uçak Gövde-Motor ve Uçak Elektrik-Elektronik Teknisyenliği) ve Bilişim Teknolojileri (Siber Güvenlik Ağ İşletmenliği ve Veri Tabanı Proğramcılığı) alanlarında akıllı binasında eğitim ve öğretim hizmeti verecek bir kurumdur.

ÇALIŞMA SAHALARI

Havacılık ve bilişim sektörlerinde istihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın uçak teknisyenliği ile siber güvenlik programcılığı olduğu görülmekte olup öngörülere göre her geçen yıl büyüyen bu sektörlerin geleceği çok parlaktır.
Dünya'da ve ülkemizde sayıları giderek artan hava araçlarının faaliyetlerine emniyetli bir şekilde devam etmesindeki en önemli pay uçak teknisyenlerinindir.

SHY-147 Onaylı Bakım Eğitim Programı' ile bu programda yer alan derslerin ICAO (International Civil Aviation Organization), EASA (European Aviation Safety Agency), IATA (International Air Transport Association) ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) düzenlemelerine uygun teorik ve pratik eğitimle beraber hem bilgi hem de tecrübe ile donanacak olan öğrencilerimiz tüm dünya havacılık sektöründe lisanslı bir teknisyen olarak görev yapma şansına sahip olacaklardır. Ülkemizde ise Uluslararası ve ulusal, kamu ve özel havacılık bakım onarım merkezlerinde (Sivil Hava Yollarının Teknik Şirketleri, TAI, TEI, HAVELSAN, BAYKAR ve Askeri Hava İkmal Bakım Merkezleri vb. gibi) istihdam imkânını bulabileceklerdir.

Siber güvenlik, bilişim sistemlerinde insanlarla veya kurumlar arası kurduğumuz iletişimin, yaşamın, entegrasyonun, maddi veya manevi varlıklarımızın hatta elektronik ortamdaki verilerimizin güvenliğinin, bütünlüğünün ve gizliliğinin korunmasıdır. Bu alanda yetişen kalifiye insan gücü, milli ve kurumsal güvenlik alanlarında hizmet verecek şekilde eğitim alacaklardır. Amacımız araştırma ve geliştirme odaklı, sektör ile iş birliği ile ihtiyaç duyulan insan gücünü ülkemize kazandırmaktır.

Kalifiye bilişim uzmanlarına Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) gibi devlet kurumlarının yanı sıra banka, borsa, ticari şirketler gibi birçok sektörde de çok fazla istihdam olanağını vardır.

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2953408/ozel-havacilik-lisesi