Feci ölüm için kaza demişlerdi! İşçi cinayetinin video görüntüleri ortaya çıktı

Hendekwebhaber'in haberine göre 

Hendek'te bulunan S.G, H.G ve A.K.E fabrikalarının sahibi A.D'nin geçtiğimiz Haziran ayında A.K.E fabrikasında kaza sonucu ölen Ö.G'nin kazara değil tamamen ihmalsizlik olduğu ve işçinin ölümünün 2 saat içinde örtbas edildiği öğrenildi.

İşçi Ö.G'nin yanarak can verdiği A.K.E fabrikasında o güne kadar yangın tüpü bile olmadığı, sağlık memurunun bulunmadığı, yanmaz elbiselerin, eldivenlerinin olmadığı ve en önemlisi de patlayan kazanın açma kapama şartelinin en az 50 metre uzakta olması gerekirken patlayan kazanın hemen dibinde olduğu öğrenildi.

İşçinin cinayeti örtbas edildi

Kazanın patlamasından sonra işçinin hastaneye götürülürken bir taraftan da cinayeti örtbas etme çalışmaları başlandı.

İlk olarak apar topar sağlık memuru getirildiği, açma kapama şartelinin 50 metre uzağa taşındığı, yangın tüpü, yanmaz eldiven ve elbiselerin getirildiği sırada örtbas çalışmaları yapılırken diğer taraftan ise vücudunun % 80 yanıkla Ö.G isimli işçi İstanbul'da bulunan Kartal Devlet Hastanesine kaldırıldı. 2-3 gün yoğun bakımda kalan işçi vefat etmişti.

Videoyu dikkatli izlerseniz işçinin üstünde kısa kollu bir t-shirt ile 50 metre uzaklıkta olması gereken şartelin kazanın dibine yapıldığı görülüyor.
İşyeri sahibi A.D'nin tek cinayet örtbas etmesi değil ayrıca kaçak işçi, kimliksiz Afkan, Pakistanlı işçi çalıştırıp, SGK'lı işçilerin maaşını düşük gösterip elden para verildiği, işçilere eğitim dahil verilmediği öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3003299/feci-olum-icin-kaza-demislerdi-isci-cinayetinin-video-goruntuleri-ortaya-cikti