Yolda yürüyen genci başından vurdu. 6 gözaltı

 İddialara göre olay Karasu İlçesi  Paralı Köyü'nde meydana geldi. Saat 16:45 sıralarında meydana gelen olayda Paralı Köyü girişinde yol kenarında alkol alıp eğlenen gençler o sırada yoldan bir arkadaşı ile geçmekte olan Ş.T.'ye “Ne bağırıyorsunuz yüksek sesle” diyerek laf attı. Ş.T. ve yanındaki arkadaşı M.Z.'nin cevap vermesi ile bir anda tartışmaya dönüşen olay'da alkol alıp eğlenen gençlerden Z.A. belindeki silahı çıkartıp iki el ateş etti. Silahtan çıkan kurşunlardan biri fındık işçisi Ş.T.'nin başına isabet etti. 

Bir anda yere yığılan gencin vurulduğunu anlayan M.S.V., Z.A., F.A., T.A., S.I. ve E.M. isimli gençler vurulan genci orada bırakıp kaçmaya başladı. Fındık işçisini başından vuran Z.A.'dan olayda kullanılan silahı alan arkadaşı E.M. boş arazide silah'ı sakladı. 

Bu esnada olayı görenler tarafından çağırılan 112 ekiplerince ilk müdahalesi yapılan fındık işçisi Ş.T. daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Olayın ihbarını alan Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı asayiş timleri ile İl Jandarma Komutanlığı'ndan gönderilen JASAT timleri olay yerine gelerek inceleme başlattı.

Ekiplerin yaptıkları inceleme sonrasında olaya karıştıkları düşünülen intikal ederek duruma anında müdahale etmiş ve gün içerisinde olayın içerisinde olduğu düşünülen altı şüpheli M.S.V., Z.A., F.A., T.A., S.I. ve E.M. yakalanarak göz altına alındı. 

Gözaltına alınan şahıslardan alınana ifadeler sonrasında olayda kullanılan silah, şarjör ve 6 adet mermiyue ulaşan Jandarma ekipleri şüphelileri, delillerle birlikte bu gün adliyede hakim karşısına çıkartılacaklar.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3006793/yolda-yuruyen-genci-basindan-vurdu-6-gozalti