Davutoğlu bugün Sakarya'da İşte programı

Yeni parti iddiaları nedeniyle son günlerde gündemden düşmeyen eski Başbakan Davutoğlu, ‘Dostlar Platformu’ üyeleri tarafından otoban girişinde karşılanacak. Daha sonra Tozlu Cami’de ikindi namazı kılması beklenen Davutoğlu’nun, bölge esnaflarınıda gezeceği söyleniyor. Akşam 18:30'dan itibaren Serdivan Selahiye'de ki bir tesiste ‘Dostlar Platformu’ katılımcıları ile akşam yemeği yiyecek olan Davutoğlu'nun burada yeni parti ile ilgili önemli ip uçları verebileceği belirtiliyor.

İKİNDİ NAMAZINI TOZLU CAMİİ’DE KILACAK

Ahmet Davutoğlu ilimize yapacağı ziyaretinin ilk durağı Adapazarı Tozlu Cami’deki ikindi namazı olacak. Burada cami cemaati ile cami çıkışında bir araya gelecek olan Davutoğlu, ardından Tozlu Cami esnafını ziyaret ederek bir esnafın dükkânında kahve içecek.

ÇARK CADDESİNDE YÜRÜYÜŞ

Ahmet Davutoğlu Tozlu Camii ve esnaf ziyaretlerinin ardından yürüyerek Çark Caddesi’ne yönelecek. Burada da esnaf ziyaretleri yaparak beraberindekilerle Çark Caddesi’nde yürüyecek olan Davutoğlu caddenin sonunda, araçlarla Serdivan’a geçecek.

YOĞUN İLGİ

Davutoğlu’nun 23 Ağustos 2019 Cuma Günü Sakarya’ya yapacağı ziyaretin son durağı ise Serdivan Kazımpaşa Yolu üzerindeki Hanedan Tesisleri olacak. Saat 18.00’de ‘Dostlar Platformu’ adı altında başlayacak büyük buluşmaya Davutoğlu’na gönül vermiş AK Parti’lilerin yoğun ilgi göstermeleri bekleniyor.

YENİ PARTİ BİNASI

Tüm bu gelişmeler Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi yakınlarında bulunan yeni parti binasındaki ofiste planlanıyor. Şimdilik yeni partinin kurmayları olarak Sebahattin Ergün, Ender Serbes ve Hüseyin Gürsoy’un isimleri geçiyor. Davetiye dağıtımı ve Davutoğlu’nun Sakarya programı ile ilgili organizasyonun baş mimarları olarak adlandırılan üçlünün her akşam parti binasında toplanarak gelişmeleri değerlendirdikleri ifade ediliyor.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3007806/davutoglu-bugun-sakaryada-iste-programi