Taraftara müjde! Beklenen haber geldi

SPOR264.COM

Sakaryaspor yönetimi sonunda beklenen müjdeli haberi yeşil-siyahlı taraftarlara verdi.

Geriye dönük ödemeler yapılmadığı için transfer tahtası kapalı olan Sakaryaspor'da Başkan İbrahim Nalbant gösterdiği uzun çabadan sonra mutlu sona ulaştı.

Göreve geldikleri günden beri kapalı olan transfer tahtasını açmak için uğraşan Nalbant ve yönetimi, bugün Ankarada yaptığı görüşmelerin ardından transfer yasağını kaldırmayı başardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın transfer yasakları bulunan Bursaspor, Eskişehirspor ve Sakaryaspor'un durumlarının bir an önce düzeltin talimatı ile harekete geçen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakaryaspor yönetimi ile birlikte bugün Ankaraya gitti.

İş ıslak imzaya kaldı

Yapılan anlaşma sonrasında yaklaşık 2,5 Milyon TL'nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından temin edileceği, geriye kalan paranın 700 bin TL'sinin ise Sakaryaspor yönetimince sağlanacağı belirtildi.

Sakaryalı Furbol Adamı Bülent Uygun da transferin açılması için 500 bin TL kaynak bulacağı öğrenildi.

Bu üç taraftan para garantisinin verilmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevlendirdiği avukatların en kısa sürede Sakarya'ya gelerek gerekli anlaşmaları yapacakları ve imzaların en kısa sürede atılarak transfer yasağının kaldırılacağı belirtiliyor.

Sakaryaspor yönetiminin şimdi yapacağı transferler taraftarlar arasında merak konusu olmaya başladı.

Öte yandan, Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant transfer yasağı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Nalbant basın açıklamasında "Sakaryaspor yeni sezona yeni transferleri ve yeni kadrosu ile başlayacaktır." dedi.

İşte Başkan Nalbant'ın yaptığı o açıklama;

SAKARYASPOR KAMUOYUNA

 

İçinden geçtiğimiz süreçte son 4 sezonun ötelenmiş sorunları kamuoyunun malumudur.

Kulübümüz büyüklüğünü tarihinden gücünü camia ve taraftarından alan her problem ve sorunun üstesinden gelecek maziye sahiptir.

Değerli Sakaryasporlular;  Yönetim kurulumuz fikir ayrılıkları nedeni ile ayrılan arkadaşlarımız olmasına rağmen müsterih olun ki tüm iyi niyet ve enerjisi ile idari ve mali tüm sorunların üstesinden gelecek güç ve liyakata sahiptir.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kısa ve uzun vadeli eylem planları ile bahse konu tüm sorunları aşmaktayız.

Geldiğimiz nokta itibari ile Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem YÜCE’nin takdireşayan katkılarına minnettarız.

Kendisinin gayretleri ve katkıları ile geçmiş sezon borçlarını içeren TFF engel dosyalar kapatılarak UEFA kriterlerinde kulübümüzün mali disiplin ile yönetilebilir bir duruma gelebilmesi için tüm enerjimiz ile çalışmaktayız.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem YÜCE ve görevde bulunulan yönetim kurulumuzun çabaları ile bugün itibari ile TFF de transfere engel 21 dosyanın kapatılarak transferin önünde hiç bir engel kalmamıştır. Federasyon başkanı ile kulüp başkanımızın birebir görüşemeleri ile; ne TFF’de nede kulübümüz açışından bu konuda hiç bir tereddüt yoktur.

Sakaryaspor yeni sezona yeni transferleri ve yeni kadrosu ile başlayacaktır. Gerek TFF’deki prosedürlerin tamamlanması gerekse kadro planlamasında teknik kadromuzun talebi doğrultusunda eksik mevkilere transfer yapmak için görevde bulunan yönetim kurulumuz görüşmelere devam etmektedir.

İhtiyacımız olan, biraz sabır biraz sükûnet.

Sakaryaspor Kulüp Başkanı

İbrahim NALBANT

Yönetim Kurulu adına

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3016512/taraftara-mujde-beklenen-haber-geldi