Sakaryaspor Ramazan Sal ve Mahir Sağlık'ın peşinde!

 spor 264.com'un haberine göre Sakaryaspor’da İsmail Gürses döneminde 750 bin TL garanti para ile sözleşme yapılan ancak ligin ikinci yarsında anlaşmadan gönderilen ve kulübü TFF’ye veren Ramazan Sal, alacaklarına karşılık sözleşmesini feshetmişti. Yeni Ordu ile asgari ücrete anlaşma yaptığı konuşulan Ramazan’ın 750 bin TL’lik parasını Sakaryaspor ödemesini istedi
Kural gereği anlaşma yapmadan alacaklarına karşılık sözleşmesi fesih olan futbolculara yeni bir takımla anlaşmaları durumunda dahi 1 sezon boyunca eski sözleşme bedeli ödeniyor. Bu kapsamda da  Ramazan Sal, asgari ücretle sözleşme imzalayarak zor durumda kaldığını  686 bin lira alacağı olduğunu öne sürerek Sakaryaspor'u TFF'ye verirken, aynı durumda olan ve Eyüpspor ile 200 bin TL’ye anlaşan Mahir Sağlık’ın kalan 350 bin TL’lik ücretini de yine Sakaryaspor ödemesini istemişti.
 Sakaryaspor yönetimi  toplam  1.1 milyon lira gibi bir alacakları olan Ramazan Sal ve Mahir Sağlık'ın asgari ücretle sözleşme imzalamalarının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu belirterek konuyu Türkiye Futbol Federaüsyonu Uyuşmazlık  Çözüm Kuruluna götürme kararı aldı.
 Şimdi Ramazan Sal'ın Ordu; Mahir Sağlık'ın da Eyüpspor ile yaptıkları sözleşmeler incelenecek...

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3016613/sakaryaspor-ramazan-sal-ve-mahir-saglikin-pesinde