Davutoğlu ziyaretinde soru sorma krizi

 Eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu'nun esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş eski Başbakana yaklaşarak soru sormak istediğini söyledi. Korumalar ve "Dostluk Platformu" üyeleri tarafından engellenen vatandaşın yanına gelen eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün "Akşama toplantımız var. Oraya gel orada istediğini sorabilirsin" diye cevap verdi. 

Davutoğluna soru sormak isteyen vatandaş aslında Sakaryalıların yakından tanıdığı bir isim. Aynı şahıs eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan'ın cenazesine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, eliyle Rabia işareti yaparak tepki göstermişti.

Polisler tarafından göz altına alınan şahsa neden tepki gösterdiğini soran gazetecilere, "Reisime ihanet ettiği için" protesto ettim demişti.

Soru sormak isteyenler ard-arda geldi

Korumaların olayı yatştırmasından bir kaç dakika sonra bir kaç vatandaş tarafından daha Davutoğlu'na yaklaşarak soru sorulmak istendi. Polis engeline takılan vatandaşlar Ahmet Davutoğlu'na yaklaşamayınca görevlilerle kısa süreli tartışma yaşadı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3016683/davutoglu-ziyaretinde-soru-sorma-krizi