Hayalindeki gelinliği giydi

İsmail Çetintaş / Pamukova

Geyve’de yaşayan Engin Ailesinin ortanca çocukları olan Down sendromlu olarak dünyaya gelen Beyza Engin (20) çocukluğundan buyana hayalini kurduğu gelinliğe ailesinin müthiş sürprizi ile kavuştu. Hayalindeki gelinliği giyen Beyza, yakınları ile birlikte dans etti oyun havaları eşliğinde gönlünce eğlendi.   

 
Babası Kenan Engin ve anne Melek Engin’in Geyve Tepecikler Mahallesinde orgonie ettikleri kına gecesin öncesi Beyza kuaföre giderek süslendi. Gerçek gelinleri aratmayacak kadar güzel olan Beyza'nın tek eksiği ise damat adayı oldu. Düğüne katılan yakınları ise düğün sonunda genç kıza altın ve para hediye etti.

 
Uzun zamandır kızlarının gelinlik hayali olduğunu belirten Kenan Engin, “Beyza uzun yıllardan beri 'Niçin ben gelinlik giymiyorum?', 'Niçin benim düğünüm yapılmıyor?', 'Baba ne zaman benim düğünüm olacak?' diye ısrarla soruyordu. Bizde bu manada Beyza mutlu olsun, aynı hisleri, aynı duyguları tatsın diye böyle aramızda düğün yaptık ve Beyza’yı gelin ettik. Bu mutlu günümüzde sevincimize ortak olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3016855/hayalindeki-gelinligi-giydi