SP il divan toplantısını gerçekleştirdi

Programda açılış konuşması yapan İl Başkanı Fahrettin Abay, gündeme ilişkin siyasi ve ekonomiden, teşkilat içi kalkınma çalışmalarına kadar bir çok konuda yapılması gereken hususları anlattı. Abay, “Refah-yol hükümeti döneminde üretimi artırarak havuz sistemiyle dolar ve faizin başını ezdik.” dedi.

 İl Başkanı Fahrettin Abay,  ekonomik krizin aşılabilmesi için yersiz projelerin bırakılarak topyekûn sanayi ve kalkınma seferberliği başlatılması gerektiğini söyledi.  Abay, “ Krizden üretim ve istihdamla çıkabiliriz”  mesajını verdi.

 Ülkemizde yaşanan ekonomik krize değinen Saadet Partisi GİK Üyesi Mustafa Balta da, Refahyol hükümeti döneminde ekonomik başarıları anlattı. Balta, “Ekonomik krizin sebebi sadece dış güçler değil, hükümetin beceriksizliğidir. Yatırımları durduracağını açıklayan hükümet, dün böyle söyleyenlere hakaret etmedi mi? Memura ve işçiye damla damla verenler, saray ve kamu harcamalarına kepçeyle devam ediyor. Yıllardan beri reel ekonomi yerine rant ekonomisi sürdürüldü. Üretim ekonomisi yerine, tüketim ekonomisi devam etti. Bu yanlıştan bir an evvel dönülmeli. Ancak bu beceri ve basiret işi. Milli Görüş Saadet Partisi ile gelecek ve Türk ekonomisi düzlüğe çıkacaktır.” dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3029634/sp-il-divan-toplantisini-gerceklestirdi