Sakaryaspor'un başlattığı akıma Avrupa takımlarıda katıldı

SPOR264.COM

Sakaryaspor'un geçtiğimiz günlerde antrenmanını ziyaret eden DMD hastası minik Mustafa'nın ardından sosyal medya hesabından kardeş kulüp Göztepe'ye challange'da meydan okumuştu.

Yeşil-siyahlıların 'DMD için farkındalık oluşturmaya sen de var mısın? @Goztepe' etiketlemesi sonrası akıma bir çok takım katılmış ve bu olay sosyal medyada gündem oldu. Türk kulüpleri dışında bu akıma İspanyol temsilcisi Sevilla'da katıldı. Galatasaray'ın daveti sonrası Sevilla twitter'dan bu kapışmayı kabul etti ve Alman kulübü Schalke 04'ü davet etti. 

Sakaryaspo'un başlattığı akıma Göztepe'nin ardından Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Samsunspor ve Menemenspor'da sosyal medyadan yaptıkları davetle bir kulübe çağrıda bulundu.

DMD hastalığı nedir? 

Duchenne Musküler Distrofi (DMD) kas hastalıkları arasında en sık karşılaşılan hastalıktır. Sadece erkek çocuklarda görülen bir hastalıktır.

Bu hastalıkta kas fonksiyonu için gerekli olan temel bir proteinin eksiktir. Bu proteinin yokluğunda kaslar giderek zayıflar, kas dokusunun yerini yağ dokusu alır.

İşte o paylaşımlar:

 

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3042288/sakaryasporun-baslattigi-akima-avrupa-takimlarida-katildi