Sakarya, UCI MTB Cup Maraton Serisi başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikent’te hayata geçirilen yaşam ve spor alanı Ayçiçeği Vadisi, 13-15 Eylül tarihleri arasında UCI MTB Cup Maraton Serisine ev sahipliği yapacak. 2 gün sürecek olan organizasyonda sporcular birbirleriyle kıyasıya yarışacaklar.

Yarıilar öncesi organizasyon komitesi tarafından yapılan basın toplantısında bu önemli organizasyon hakkında bilgiler verildi. Organizasyon Heyeti Başkanı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya'da bu tür organizasyonlar ile bisklet kullanımı seviyesini Dünya standartlarına çıkartmayı hedeflediklerine değindi. Yüce;24 Ülkeden 150 sporcunun katılacağı turnuva yarışlarında Almanya, Hollanda, Irak, İran, Tunus, Avusturya,Slovakya, Leonya, isviçre ve Güney Afrika gibi 24 ülkeden sporcular ilimize gelecek. Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla gerçekleşen bu proje ile Dünya standrtlarında ki Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nin öncülüğünde Sakarya'nın tanıtımının yapılmasını hedefliyoruz. Organizasyona 25 bin'e yaıkın davetlinin katılacağını düşünüyoruz" dedi.

Basın toplantısında konuşan Dünya Bisiklet Birliği Komiseri Anderson Walls "Buraya ilk geldiğimde hayrete düşmüştüm. Bırakın Avrupa'yı Dünya'da bile bu şekilde bir tesis yok denilebilir. İlk geldiğim senelere göre eksiklerin giderildiğini görmekte beni hayli memnun etti."dedi.

Adapazarı ilçesi Camili Mahallesi'nde 170 dönüm arazi üzerinde yapılan Ayçiçeği Vadisi'nde, çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için fitness, koşu, yürüyüş alanları, kafeterya, gölet, 150 araçlık otopark yer alıyor.


Bisiklet Adası 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sakarya'da gerçekleştirilecek Uluslararası Dağ Bisiklet Maraton Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.


Alanda, 120 metrekare 3 satış ofisi, bin 300 metrekarelik Bisiklet Dünyası, 430 metrekarelik VIP salonu, BMX parkuru ve dağ bisikleti parkuru yer alıyor.


Ayrıca, ada 4,5 kilometrelik velodromun yanı sıra bin kişilik tribün, 2 seyir terası, bin 100 metrekare gölet ve yanında bulunan 170 metrekare kafeterya ile şampiyona için şehre gelen misafirlere ev sahipliği yapılacak.

Yarışların ardından 13 Eylül Cuma günü Rafet El Roman, 15 Eylül Pazar günü ise Emre Kaya sevilen şarkılarıyla sahnede olacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3054466/sakarya-uci-mtb-cup-maraton-serisi-basliyor