İbrahim Nalbant bir çok konuya açıklık getirdi!

‘İSTİFA ETMEDİĞİM SÜRECE
KİMSE BENİ YOLLAYAMAZ’

Sakaryaspor Kulüp Başkanı İbrahim Nalbant, dün ani bir karar ile basın toplantısı düzenledi. Toplantıda iddialı konuşmalar yapan Nalbant, “Yapamayacağımı anladığımda bırakırım. Onun dışında istifa etmediğim sürece kimse beni yollayamaz” dedi.

TAKIMIN MALiYETi 8 MiLYON TL
Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant, düzenlediği basın toplantısında transfer sürecini ve sonrasında yaşananları anlattı. Takımın bu sezonki toplam maliyetinin 8 milyon TL olduğunu belirten Nalbant, "18 transferin 9’unun maç başı anlaşması var. Maç başlarını çıktığımızda takımın maliyeti 6-6.5 milyon TL’ye iniyor. Geçtiğimiz yıllar düşünüldüğünde biz daha düşük bütçeli bir takım kurduk. Geçmiş borçları ödedik ama tabiki takım şuan için resetlendi diyemeyiz. Ocak ayında da zorlu bir süreç olacak" dedi.

OCAK’TA DOSYALAR GELECEK
Sakaryaspor’a Ocak ayında yine yüklü miktarda dosyaların geleceğini söyleyen Nalbant, "Büyük ihtimalle Ocak’ta yine transfer kapalı olacak. Mesela Ramazan Sal’ın sözleşmesi sürüyor. 500 bin TL daha gelecek ondan. Ferhat Yazgan’dan 1 milyon 350 bin TL dosya gelecek. Ocak’ta 3-3.5 milyon TL’lik dosyalarla uğraşacağız ve transfer tahtamız bir kez daha kapalı olacak" şeklinde konuştu.

YAPAMAYACAKSAM GiDERiM
Başkan Nalbant, kendisine bazı kesimlerin şuana kadar ödediği paranın bir kısmını verip görevden ayrılması yönünde teklif yapıldığnı söyledi. Nalbant, “İstifa etmediğim sürece kimse beni yollayamaz. Ben bu işi yapamayacağımı hissedersem zaten bırakırım. Ay sonuna kadar takıma 1.5 milyon TL ödemek gerekiyor. Bunu bulmak için uğraşıyorum. Eğer bulamazsam yapabilecek birine bırakırım” dedi.

Kaynak: SAKARYAHALK

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3055914/ibrahim-nalbant-bir-cok-konuya-aciklik-getirdi