Yeniden Refah Partisi il divan toplantısını gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hasan Çınar konuşmasında "Parti binalarının yeni yerine taşınmasıyla çalışmalarının daha da hızlanacak." dedi. Ayrıca yeni kurulacak olan partiye değinen Hasan Çınar, "14 senedir AKP'nin en üst düzey kadrolarını işgal edenler sanki kendi suçları yokmuş gibi bugün tüm suçları Recep Tayyip Erdoğan'a atmaktadırlar ve milletin karşısına sütten çıkmış ak kaşık gibi çıkma gayretindeler. Ali Babacan'ın Kemal Derviş politikasını harfiyen uygulamıştır. Bugünkü dış borcun batağın asıl müsebbibidir aynı zamanda Irak'a ilk bomba düştüğünde 8,5 milyar dolar cebimizde diyecek kadar şuursuz bir müslümandır. Bugünkü dış politikada yapılmış olan hataların sorumlularından biri de Ahmet beyindir. Bu partilerin asıl kurulma nedenleri AKP içindeki milli görüş oylarının yeniden dış güçlerin ve medyanın etkisi ile bu oyların asıl sahibi yeniden refah partisine gitmesini engellemektir ama bunu başaramayacaklardır."dedi.

Türkiye'nin tek çaresinin milli görüş ve adil düzen olduğunu kurtuluş reçetesinin kendilerinde olduğunu söyleyen İl Başkanı Hasan Çınar "Onlar çıraklıktan bu okuldan ayrıldılar. Artık bu okulun ustaları iş başına gelecektir" dedi. Sakarya'da partilerine gösterilen katılımdan ve teveccühten memnun olduğunu söyleyen Hasan Çınar, bir çığ gibi büyüdüklerini söyledi. 17 Kasım 2019 Ankara Arena'da birincisi olacak kongreye 30 otobüsle Ankara'ya gideceklerini söyleyerek bütün hemşerilerini davet etti.

Çınar sözlerini, "Bu hızla ilk genel seçimde Türkiye'mizde Fatih Erbakan beyin iktidarını göreceğiz inşallah" açıklamasıyla tamamladı.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3173691/yeniden-refah-partisi-il-divan-toplantisini-gerceklestirdi