Yerel gazetelerde bugün

BİZİM SAKARYA

ÜNİVERSİTEDEN 3 KAT UYARISI

SAÜ yaklaşan büyük depremin merkez üssü uzakta olsa bie Sakarya2nın şiddetli bir şekilde etkileneceğini belirterek, düz/ovalık alanlarda devam eden yapılaşmanın kaygı verici olduğunu bildirdi.

YENİ SAKARYA

YAPILAR RİSK OLUŞTURABİLİR

SAÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Doğu Marmara Denizi altındaki fayın 7 ve üzeri büyüklükte deprem oluşturma riski bulunduğu belirtildi. ''Merkez ve ilçelerde 3 katlı ya da daha çok katlı yapılaşmanın riski arttıracağı unutulmamalı'' uyarısını yapıldı.

SAKARYAHALK

ARTIK NEREYE SOKACAKLARINI ŞAŞIRDILAR !

Ne yapacağını şaşıran uyuşturucu tacirleri yakayı ele vermemek için uyuşturucuyu akla hayale gelmeyecek yerlere zula yapıyor. Son olarak Adapazarı'nda tabut içinde ve tabutun altında toprağa gömülü zulada 10 kilo 200 gram bonzai ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

YENİGÜN

DAHA NE BEKLİYORUZ ?

İstanbul Valiliği son Silivri depreminin ardından hasarlı olduğu tespit edilen 20 okul binasının eğitime kapatıldığını açıkladı. Sakarya'da ise yıllardır hasarlı olan 21 okulda hala eğitime devam ediyor.

ADAPOSTASI

HAZIR OLMALIYIZ

SAÜ jeofizik Mühendisliği Öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Utkucu ile inşaat mühendisliği Öğretim üyesi Prof. Dr. Emrah Doğan, Sakaryada'ki deprem tehlikesine ve çok tatlı yapılardaki riske dikkat çekti

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3174398/yerel-gazetelerde-bugun