Vali Nayir Başkanlığında Sinerji Grubu Toplantısı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile grup üyeleri katıldı.
Kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesinin amaçlandığı ve İlimizdeki çalışmalar ile gelişmelerin ele alındığı toplantıda grup üyeleri, sektörlerdeki faaliyetlere ilişkin bilgiler verirken, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) projeleri ile KOSGEB teşvik ve desteklerine dair gelişmeler değerlendirildi.

Önceliğimiz Vizyonumuzu Netleştirmek

Toplantıya ev sahipliği yapan SUBÜ Rektörlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Öncelikle şehrin vizyonunu netleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için ilk önce çeşitli çalıştaylar düzenleyip, komisyonlar oluşturduk. Şehrin paydaşları ile birlikte 2019-2023 Strateji Planını oluşturduk. Bunlar arasında en önemli konulardan birisi olarak gördüğümüz tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesidir. İlimizde takriben genel coğrafi yapı içerisinde yüzde 22 oranında tarımsal faaliyetlere uygun ovalar bulunuyor ve bunun yüzde 49’u da tarıma direkt elverişli durumdadır. Tarıma elverişli alanda yüzde 40 oranında hayvansal üretim bulunurken, bunların yüzde 31’i meyve üretimi, yüzde 10’u sebze üretimi, yüzde 19’u da tarla bitkilerinden oluşuyor. Bizler ileri teknolojiyi de kullanarak tarımsal faaliyetlerimizi geliştirmeye gayret ediyoruz. Süs Bitkiciliği alanında çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.


Gelin Tanış Olalım


Belirli aralıklarla toplantılar düzenleyen Sakarya Sinerji Grubunun İlimizin her alanda öncü olması için yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu önemli buluşmada da, bundan öncekilerde olduğu gibi İlimizdeki her gelişmeden istifade etme fırsatımız oldu. Bu birlikteliği başlatan, geliştiren, bugüne kadar getiren ve katılanlara teşekkür ediyorum. Merkezi yönetim, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin böylesi işbirliği içerisinde olması her açıdan çok önemlidir. Bu toplantıda da bunu somut olarak görüyoruz. Bütün tarafları bir araya getiren, bütün tarafların birbirini tanımasını, birbirinin son durumlarından haberdar olmasını sağlayan bir toplantı gerçekleştiriyoruz” diyerek Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz” dörtlüğü ile konuşmasını bitirdi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3179466/vali-nayir-baskanliginda-sinerji-grubu-toplantisi