Sağlıkçılardan hükümete çağrı "Adaletsiz döner sermaye sistemi acilen değiştirilmeli"

Açılış konuşmasını şube başkanı Abdullah Sönmez yaptı; ''Sağlık Sen’imizin değerli Genel Sekreteri ilçe işyeri ve komisyon başkanlarına katılımlarından dolayı şube yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.İlimizde nüfüs artışı oranında sağlık çalışanı oranının artışı olmaması sağlık emekçilerinin iş yükünü katlamakta ve adaletsiz döner sermaye dağılımı mağduriyetleri beraberinde getirmektedir.Sağlık çalışanları asli vazifelerinin dışında görevlendirme yapılmaması ve ebe hemşire tütün denetimine son verilmelidir.Vazifesi olmadığı halde verilen görev neticesinde hukuki açıdan sağlık çalışanlarımız mağdur olmaktadır.Bu tür mağduriyetlerin takipçisi olmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğiz.Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum.'' dedi.

Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki;'' Sakarya şubemizin değerli şube başkanına,yönetim kuruluna ve tüm teşkilatımıza düzenlenen toplantı için teşekkür ediyorum.Değerli dava arkadaşlarım toplu sözleşme sürecinde taleplerimizin karşılık bulmadığı bir sözleşmeyi asla imzalamayacağız dedik ve imzalamadık.Birileri bunlar gidip imzalar göreceksiniz diyordu.. Sağlık Sen olarak ilkeli duruşumuzdan asla taviz vermedik.Teşkilatımızın üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın talepleri karşılık bulana kadar haklı mücadelemiz devam edecek'' dedi.

Döner sermaye dönmüyor!

Adaletsiz döner sermaye sistemi acilen değiştirlmelidir.Sağlık Bakanlığına hazırladığımız tüm çalışanları memnun edecek olan çalışmayı sunduk. Döner sermaye de olan adaletsiz dağılımdan sağlık çalışanlarımız büyük kayıplar yaşamaktadır.

Hizmetli kadrosunda bulunan arkadaşlarımızın beklediği görevde yükselme 2020 yılında yapılması planlanıyor hayırlı olsun.Konuşmaların sonunda soru cevap kısmına geçildi.

Programında İl Kadın kolları Başkanı Kezban Gençali,Gençlik Kolları Başkanı Bülent Polat ve Engeliler Komisyonu Başkanı Mehmet Akif Özden’e Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki tarından görevler tevdi edilerek başarılar diledi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3289444/saglikcilardan-hukumete-cagri-adaletsiz-doner-sermaye-sistemi-acilen-degistirilmeli