Sedat Peker'i çıldırtan Davutoğlu iddiası

Sedat Peker,  Ahmet Davutoğlu'nun yakında ilan edeceği partiye geçeceği yönündeki iddalara ateş püskürdü.

Instagram hesabından açıklama yapan Peker, Cumhur İttifakı gerçekliğini kamuoyunda dile getiren ilk kişi olduğunu belirterek, "Hayatımın sonuna kadar da bu fikrimden asla vazgeçmeyeceğim." ifadelerine yer verdi. İşte o açıklama:

"Çocukluğumdan bugüne kadar beni çok yoran migren ağrılarımla ilgili bir süredir tedavi görüyorum. Bu yüzden dolayı düzenli paylaşımlarımı yapamadım.

Geçen gün sözünün güvenilirliğinden emin olduğum bir dostum ziyaretime gelerek ortalık bu kadar karışıkken paylaşım yapmama sebebimi, bazıları yeni kurulan siyasi gruplarla görüştüğüm için paylaşımlara ara verdiğimi söylüyorlarmış. Bu kardeşimize önce tebessüm edip sonra da geçmişte yaşanan bir örneği anlattım.

Doktor Bahattin Şakir örneği

İttihat ve Terraki Yılmaz  Fedilerinden olan 1. Dünya Savaşı  sonrasında Berlin'de Ermeni komitacılar tarafından şehit  edilen doktor Bahattin Şakir'e 1. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru bazıları gelerek, savaşın sonu iyi görünmüyor. İngiliz,Fransız ve Ruslarla  anlaşma yaparak, savaştan çekilip hatta onların paktına katılırsak savaş sonunda belki Osmanlı'ya daha insaflı davranırlar denildiğinde doktor Bahattin Şakir  bu teklifi getiren aynı zamanda da dostları olan devlet görevlilerine dönerek şöyle der biz Müslüman Türküz, kancık değiliz diyerek galiba siz ne dediğinizin farkında değilsiniz tavrıyla onları tersler.

Bir elimde bozkurt bir elimle de rabia işareti

Bundan 5 sene önce Ergenekon  terör örgütü suçlamasıyla cezaevinde yatarken bir elimde bozukurt  bir elimle de Rabia işareti yaparak Ak Parti  ve MHP'nin birleşmesini ortaya atmıştım. Başka türlü bu coğrafyadan tek parça olarak ülkemizi kurtaramayız diyerek fikrimi belirtmiştim. O zamanlar her iki partiden bir çok arkadaşımız bana ağır sözler söylediler. Tebbesüm ederek onlara kızmadığımı söyledim. İyi bir tarih okuyucusu olduğumdan bugünkü adıyla Cumhur İttifakı'nın kaçınılmaz olduğunu, bir gün mutlaka kurulucağını söylemiştim.

Şahsıma yeni kurulmaya çalışılan ittifaklarla görüştüğüm için paylaşım yapmıyor sözünü söyleyenlere vatan fedaisi doktor  Bahattin Şakir'in  sözünü hatırlatırım:biz Müslüman Türküz, kancık değiliz

Kamuoyunda dile getiren ilk kişiyim

Ben Cumhur İttifakı gerçekliğini kamuoyunda dile getiren ilk kişiyim. Ben Cumhur İttifakı'nı bu fikri  oluşturan Ak Parti  veya Miliyetçi Hareket Partisinin kayıtlı üyesi  olduğum için söylemedim.

Dünyadaki tüm emperyalistlerin ülkemizi parçalamak için kurguladıkları oyundan tek parça çıkabilmemiz için başka çare olmadığını söyledim. Bugün de bu fikri savunuyorum, yarın da bu fikri savunacağım. Ayrıca hayatımın sonuna kadar da bu fikrimden asla vazgeçmeyeceğim."

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3290243/sedat-pekeri-cildirtan-davutoglu-iddiasi