Ethem dede 100'üncü yaşını torununun torunu ile kutladı

Serdivan ilçesinde kendi evlerinin bahçesinde ailenin en büyük ferti olan 100 yaşındaki  Ethem Ekşioğlu'nun doğum gününü kutladılar. Doğum gününe kzıları, oğulları, torunları ve torunlarının torunlarının katıldı. 

Ekşioğlu'nun en küçük çocuğu 46 yaşındaki Birol Ekşioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Babamın 10 çocuğu bulunuyor. Babam bilge bir adam, Rize İkizdere'de sayılan-sevilen bir adam. Matematik, fizik bilgisi olan bir adam. 1930 yılından beri tuttuğu bir günlüğü var, yaşadığı bütün olayları kaydetmiş. Babam 79 torun sahibi. Aynı zamanda torunlarından torunu olan bir Türk aksakallı. En küçük torunu 3 aylık, en büyük çocuğu Fadime Ablam 79 yaşında." diye konuştu.

Ailenin bazı bireylerinin organizasyonda yer aldığını dile getiren Ekşioğlu, inşaat işiyle uğraştıklarını ve mesleği babalarından öğrendiklerini anlattı.

Ekşioğlu'nun kendi adını taşıyan torunu Mert Ethem Ekşioğlu da dedesinin 100'üncü yaşına girmesini heyecanla beklediğini belirterek, "Sonunda 100 yaşına geldi, bu beni çok mutlu etti. Onu çok seviyorum." dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3300139/ethem-dede-100uncu-yasini-torununun-torunu-ile-kutladi