Türkiye finali Donatım Park'ta yapıldı

Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu organizasyonluğunda Türkiye Genelinde 1986 Sporcunun Katılımı ile düzenlenen küçükler ve yıldızlar Bölgesel Kros Liginin Final Yarışmaları, 30 Kasım 2019 Cumartesi Günü İlimiz Kentpark'ta (Donatım Park) yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka, Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu ve Atletizm Camiasından çok sayıda yöneticinin takip ettiği Final Yarışları nefesleri kesti.

Yarışmalara gruplarda yapılan seçmeler sonrasında finale kalma başarısı gösteren 40 kulüp'ten U16 kızlar kategorisinde 77 sporcu, U16 erkekler kategorisinde 82 sporcu, U18 Kadınlar kategorisinde 63 sporcu ve U18 Erkekler kategorisinde 77 sporcu olmak üzere toplam 299 sporcu katıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen yarışlar sonrasında, başarılı olan sporcular ödüllerine kavuştu.

Sakarya Gençlik ve İl Müdürü Arif Özsoy, Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi Final Yarışmalarına sponsor olan Sakarya Büyükşehir Belediyesine, spora katkılarından dolayı teşekkür etti. Özsoy; "Yarışmayı takip ederek sporculara ödüllerini takdim eden başta Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar olmak üzere, yarışların düzenlenmesinde emeği geçen tüm personel ve atletizm camiasına teşekkür ediyorum" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; "Heyecanlı geçen yarışı kazanan sporcularımıza ödüllerini takdim ettik. Genç kardeşlerime hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3396275/turkiye-finali-donatim-parkta-yapildi