Türk Kızılay'ından Arnavutluk'a yardım

Geçtiğimiz hafta Arnavutluk'ta meydana gelen 6.4 büyüklüğünde ki depremde 49 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de kaybolmuştu.

Deprem sonrası Türk Kızılayı harekete geçti.Türk Kızılayı Sakarya Şubesi ülkenin yaralarını sarmak için seferber oldu.

Başlatılan destek kampanyasında 2 bin 750 adet battaniye, 100 adet hijyen seti, 120 adet afet çadırı 2 tıra yüklenerek Tiran'a doğru yola çıktı.

Yapılan açıklamada, "Ayrıca Bulgaristan'da Bulgar Kızılhaçı ile ortak depomuzdan 1000 battaniye, 100 hijyen seti ve 100 çadır da afet bölgesine yönlendirilmiş olup ihtiyaç durumuna göre ülkemizden ilave olarak 30 çadır, 150 battaniye, 300 yatak ve 150 ısıtıcı da bugün tarihi itibari ile havayolu ile gönderilmektedir.Gönül coğrafyamız Balkan ülkelerinden gelerek ilimizde yaşayan çok sayıdaki vatandaşımızın da akrabalarının bulunduğu Arnavutluk için ilimizde de Sakarya Kızılay Şube başkanlığı olarak Arnavutluk’ta depremden etkilenen afetzedelere ulaştırılmak üzere nakdi yardım kampanyası düzenlemiş bulunmaktadır. Kış şartlarının yaşanmaya başladığı bu günlerde afetten etkilenen kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi, bir nebzede olsa acılarının dindirilmesi için toplanacak nakdi yardımlar ivedilikle genel merkez aracılığı ile bölgeye ulaştırılacaktır" denildi.

İsteyen herkesin bağış yapabileceği belirtilen açıklamada, "Türk Kızılay Sakarya Şubemizin aşağıdaki banka hesap numaralarına şartlı bağış olarak “ARNAVUTLUK” açıklaması ile nakdi yardım yapılabileceği gibi, yine şubemize ait 777 2868 numaralı şube telefonumuzdan arayarak makbuz karşılığı elden de yardımlarını yapabileceklerdir.Her zaman mağdur ve mazlumun yanında olan ve aynı acıları yaşamış bir ilin iyiliksever vatandaşları yine en güzel şekilde Arnavutluk ta ki depremden etkilenmiş kardeşlerimizin yanında olacaktır. Bu vesile ile Arnavut kardeşlerimizin acılarını paylaşıyor, Allah’tan aynı afetleri tekrar yaşatmaması için dua ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3401842/turk-kizilayindan-arnavutluka-yardim