SASKİ eski daire başkanı SAÜ'lü akademisyen eşini 17 yerinden bıçakladı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi'nde(SASKİ) bir dönem daire başkanı olarak görev yapan, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilişim Daire Başkanı Cengiz İ., kendisi gibi akademisyen olan Sakarya Üniversitesi'nde görev yapan akademisyen eşi E İ.’yi 17 yerinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan kadın tedavi altına alınırken, koca Cengiz İ. tutuklandı.

EVLERİNİN ÖNÜNDE
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilişim Daire Başkanı Cengiz İ. ile Sakarya Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan eşi Elif İ. arasında şiddetli geçimsizlik yaşanıyordu. İki çocukları olan çift, aralarında yaşanan tartışmalar sebebiyle boşanma aşamasına gelmişti. Geçtiğimiz Pazar Günü Cengiz İ. eşi E.İ. arasında Üsküdar'da bulunan evlerinin önünde yine tartışma çıktı.
17 YERİNDEN BIÇAKLADI
Tartışmanın alevlenmesi üzerine Cengiz İ. eşi E. İ.'yi 17 yerinden bıçakla yaraladı. Öğretim görevlisi kadın kanlar içerisinde yere yığılırken, eşi ise kaçtı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri E. İ.'yi hastaneye götürürken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında E.İ.'nin kendisini bıçaklayanın eşi olduğunu söylemesi üzerine polis Cengiz İ.'yi gözaltına aldı.
TUTUKLANDI
Emniyette yapılan sorgulamaların ardından Cengiz İ. tutuklanırken, E. İ.'nin ise tedavisi sürüyor.
SASKİ ESKİ DAİRE BAŞKANI
Cengiz İ.nin Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (SASKİ) 'de Güney Bölge İlçe İşletmeler Dairesi Başkanlığı yaparken  Sağlık Bilimleri Üniversitesine geçtiği öğrenildi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3403059/saski-eski-daire-baskani-saulu-akademisyen-esini-17-yerinden-bicakladi