Çarşamba pazarı için yeni yer teklifi! O alana mı taşınıyor?

34 yıldır Erenlerde kurulan ve çevre illerden gelen esnafla bine yakın standın açıldığı Çarşamba Pazarı için yeni gelişmeler yaşanıyor.

Pazarın yer konusu sık sık tartışmalara neden olurken, konuyla ilgili Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç ile görüştü.

Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada,Çarşamba pazarı yeni stadın çevresinden daha güzel bir yer bulamaz, Çarşamba pazarını istiyoruz” derken, stad altındaki 25 bin metrekarelik kapalı otopark’ın ise Toyota gibi büyük firmalara depo olarak kiraya verebileceklerini söyledi. 

Öte yandan konu geçtiğimiz aylarda da Erenler meclis toplantısında gündeme gelmiş, Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül, pazar yerinin değişeceği söylemlerine cevap verişti.

Şengül, "Çarşamba Pazarının yerinin değişeceği yönünde söylentiler var. Böyle bir durum söz konusu değil, bu yönden bir çalışma gündemimizde yok” ifadelerini kullanmıştı.

Çarşamba Pazarının tarihçesi;

1985 yılından Erenler'de kuruldu. Bursa, İstanbul, İzmit, Düzce ve Bilecik'ten gelen esnaflarla birlikte bine yakın esnaf pazarta tezgah kuruyor. Pazar sadece Çarşamba günü hizmet verdiğinden dolayı adı “Çarşamba Pazarı” olarak kalmıştır. Çarşamba pazarı her zaman ilin gündeminde olmuştur. Özellikle son yıllarda ki popülerliği ise dikkatlerden kaçmamaktadır.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3403694/carsamba-pazari-icin-yeni-yer-teklifi-o-alana-mi-tasiniyor