İşte yeni partinin kurucular kurulundaki iki isim


AKP'den istifa eden ve yeni parti kurması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partiyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Davutoğlu'nun partisini, Abdullah Gül'ün desteklediği eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'dan daha önce ilan etmesi beklenirken, partide Sakarya'dan hangi iki ismin kurucular kurulunda olacağı da kesinleşti. 

Pazartesi gününe kadar tüzükle ilgili tüm detayları tamamlanmış olacak partinin 11 Aralık Çarşamba günü resmen ilan edilmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz gün Bolu Abant'ta toplanan 130 kişilik kurucular kurulunda Sakarya'dan Ayhan Sefer Üstün'ün yanı sıra, AK Parti'de kadın kollarında görev yapmış ve AK Parti Sakarya 6. sıra Milletvekili adayı Nuray Sağıroğlu'da yer aldı. 

Son günlerde kamuoyunda ismi yer alan İsmail Müftüoğlu'nun ise bu toplantıda bulunmadığı ve hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğu söyleniyor. 

Sakarya'dan yeni parti kurucular kurulu toplantısına Ayhan Sefer Üstün'le birlikte katılan iki isimden biri olan Nuray Sağıroğlu İş kadını ve emekli banka müfettişi...

Partinin Sakarya ayağı ise Nuray Sağıroğlu ile birlikte Ender Serbest ve dostlar platformu üyelerinin ilçe ilçe gezerek oluşturduğu kadrolarla neredeyse tamamlanmış durumda. 

Öte yandan 3 ajansın yoğun bir çalışma gerçekleştirdiği isim ve logo belirleme çalışmalarında sona gelindiği belirtildi. Ajansların verdiği örneklerden 10 farklı logo ve isim çıkartan Davutoğlu'nun kurmayları, bu 10 isim arasında en çok BİZİM PARTİ'yi beğendikleri ve bu isim üzerinde karar birliğine varmak üzere oldukları gelen haberler arasında. 

Türkiye'nin her yerinden ve her milletten katılımcıların yer alacağı partide Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Doğulu-Batılı her kesimden isim, kurucular kurulunda yer alacak.

Öyleki kurucular kurulunda birtane de Roman kurucu bulunacak. 

Öte yandan daha önce partilerde aktif yer almış, ve halen aktif siyaset yapan partilerin önemli yerlerindeki isimlerden de partiye geçiş olacağı belirtildi. HDP'de milletvekilliiği yapmış eski bakan Müslüm Doğan ve Mehmet Ali Aslan gibi isimler de yeni kurulacak partide kurucular kurulunda yer alabilir.

 Sakarya'da da özellikle AK Parti'den yeni partiye çok sayıda geçişin olması bunun yanında diğer partilerde görev yapmış eski isimlere de teklif götürüldüğü konuşuluyor...

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3405143/iste-yeni-partinin-kurucular-kurulundaki-iki-isim