Ak Parti'de hangi ilçe başkanları değişecek?

AK Parti’de yaklaşan kongre öncesi Sakarya teşkilatlarında yaşanabilecek değişimlere ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Güngör, İl Başkanı Tever’e karşı bir rakibin olmadığı, ilçelerde ise 5 ismin değişeceğine kesin gözüyle bakıldığını belirtti. Vatandaşlar hangi ilçe başkanlarının değişeceğine yönelik yorumlarda bulunmaya başladı.

Cevdet Güngör’ün yazısının ilgili bölümü

AK Parti’de kongre süreci 29 Kasım’da ilçelerde başlayan mahalle delege seçimleri ile sürüyor. Delege seçimleri 15 Aralık’ta sona erecek. Ocak-Nisan arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. AK Parti’de tabanın nabzının tutulması için her ilçe kongresine ya bir bakan, ya da üst düzey genel başkan yöneticisinin katılacağı belirtiliyor. İl kongresi ise Haziran veya Temmuz 2020’de AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılacak.

*   *   *

AK Parti’nin önümüzdeki il kongresinde ilçe başkanları ve il başkanında değişim olacak mı?

Şu an için mevcut İl Başkanı Yunus Tever’e karşı bir rakibin çıkması beklenmiyor. Zaten AKP’de  “İl başkan adayı olmak isteyen birinin “Ben istiyorum” demesi ile olmuyor.  AK Parti Genel Merkezi’nin kendi yöntemleri ile yapacak belirlemeler ile adaylar netleşiyor.

Ancak şu anda görülen o ki, Yunus Tever’e karşı ciddi anlamda bir kulis yok.

*   *   *

İl Başkanı Tever ile şu an için bir rakip görülmüyor. Ancak bazı ilçe başkanlarının değişeceğine kesin gözü ile bakılıyor.

AK Parti kulislerinde 16 ilçe başkanından 5’inin değişeceği söyleniyor.

Tabi ilçe başkanlarının belirlenmesi de, tıpkı il başkanlığı gibi  Ankara’da olacak. AKP’nin ilçe ve il delegeleri bir anlamda Ankara’da verilen kararı onaylayacaklar.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3408244/ak-partide-hangi-ilce-baskanlari-degisecek