O hesabı artık Büyükşehir yönetecek!

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın Twitter hesabı’nda 9 bin 198 takipçi bulunurken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabını ise 9 bin 631 kişi takip ediyor.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi tarafından Büyükşehirlere gönderilen raporda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya kullanımında geçer not alamamıştı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi 15 Büyükşehir Belediyesi arasında 12.sıra da yer almıştı.

Kültür Daire Başkanlığı’nın Twitter takipçi sayısının neredeyse Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter takipçi sayısıyla aynı olmasından dolayı, o hesaptaki etkileşimlerin de Büyükşehir’in hesabına eklenebilmesi için böyle bir çalışma yapıldığı tahmin ediliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

#DUYURU

“Açıldığı günden bu yana etkinlik duyuruları paylaşımı ve bilgi verme/edinme amacıyla Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından yönetilen @sakaryakultur  twitter hesabı bundan sonraki süreçte  @Sakaryabld  Basın Birimi tarafından yönetilecektir.” Denildi.

Kaynak: Adayorum

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3411550/o-hesabi-artik-buyuksehir-yonetecek