Matematik Müzesi Gezici TIR'ı ziyaretçilerini bekliyor

Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirilen 2018- 2019 eğitim döneminde 32 ilde öğrenciler ve okul yöneticilerinden büyük ilgi gören Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı, 2019 – 2020 eğitim döneminde de yeni rotası için yola çıktı.

 
Okulların ziyaret öncesinde randevu alması gereken ve yoğun ilgi gösterilen etkinlik, toplam 42 adet modül ve beş ayrı atölye ile 13 Aralık’a kadar binlerce Sakaryalı çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Zübeyde Hanım Ortaokulu, İstiklal Mah, Çark Caddesi No:353, Serdivan, Sakarya adresinde olacak gezici TIR’ı ziyaret etmeden önce okul idaresi ya da öğretmenlerinin randevu için bilgi@talesmatematikmuzesi.com adresine e-posta göndermeleri yeterli. 


Türkiye’nin birçok ilinden çocukları geleceğe hazırlamak felsefesiyle matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiren bir banka, bu kez çocuklara matematik dersinde öğrendiklerini uygulamalı olarak görecekleri, hatta deneyerek anlayacakları eğitim modüllerini ve atölye çalışmalarını şehirlerine kadar götürüyor. Türkiye’nin her yanından öğrencilerden ve okullardan yoğun ilgi gören projenin ilk etabında, 32 şehirde 80 bine yakın çocuğa ulaşılırken projenin ikinci etabı ile 16 şehirde toplam 35 bin çocuğa daha ulaşılması hedefleniyor. 

- Medyabar, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3413307/matematik-muzesi-gezici-tiri-ziyaretcilerini-bekliyor