Küçük Dilara'yı kahraman şoför kurtardı

MEDYABAR.COM:-
Güneşler-Serdivan hattında çalışan şoför Samet Sarı Şemsiyeli Park karşısından yolcu olarak bir anne ve küçük çocuğu aldı. Yolculuk esnasında İsmi Dilara Ö. olduğu öğrenilen 4 yaşında ki küçük çocuğun yediği şeker aniden boğazına kaçtı.

Küçük çocuğunun morardığını ve nefes alamadığını fark edin anne bir anda çığlıklar atarak büyük bir panik yaşadı.

Anne feryatlar içerisinde çocuğuna müdahale etmeye çalışırken, o esnada duyarlı dolmuş şoförü araçta bulunan diğer müşterileri dolmuştan indirdi ve Dilara'yı çocuk hastanesi acil servisine götürdü.

Yaşanan olay dolmuşun içerisinde bulunan güvenlik kamerasına an be an yansırken, dolmuş şoförü küçük Dilara'yı hastaneye yetişirmek için elinden geleni yaptı.

Görüntülerde Dilara'nın annesinin feryatları yer alırken, dolmuş şoförü Samet Sarı'nın çocuğu hastaneye yetiştirme çabasını kameralar saniye saniye kaydetti.

DOLMUŞ ŞÖFÖRÜ O ANLARI ANLATTI

Yaşanan panik anını anlatan ve amacının çocuğu hastaneye yetiştirmek olduğunu söyleyen Samet Sarı, yaşananları şöyle anlattı.

 “Işıklardan hareket haline çıktım, durağa yanaşmak üzereyken bayanın arka taraftan çığlıklarını duydum. Çocuk, yumuşak şekerler var onlardan yutmuş ve o şeker boğazına yapışmış. Bayan daha sonrasında fark etmiş durumu ve çocuk morarmaya başlamış. Ben onu gördükten sonra yolcuları hemen arabadan aşağıya indirerek; kırmızı ışık, ters şerit nasıl gittiysem aklımda sadece hastaneye gitmek vardı. Hastaneye yakındım, şehir içerisinden en yakın olan çocuk acil hastanesine götürdüm. İlkyardım eğitim olsaydı diyorlar ama burada ilk yardımlık bir şey yok şeker yapışmış, sert bir şeker olsa belki müdahale edilebilir ama yapışkanlı şekerlemeler olduğu için sıkıntıydı o benim sadece aklımda hastaneye gitmek vardı. İlk hastaneye gittiğim zaman kapının önünde ambulans personeli vardı onlar müdahale etti hemen. Çocuğun durumu hakkında tam bilgi alamadım ama ulaşabildiğim kadarıyla iyiymiş sıkıntı yokmuş. Soğukkanlılığı korumak gerekiyor bir anlık karar ile çıktım ben. Ebeveynlere de söylüyorum bu tarz şeker ve boncuklara karşı çocuklarını korusunlar. Çocuk daha 4-5 yaşında bir çocuk. Biz bunu insanlık için yaptık, aracımıza binen herkesin canı bize emanet. Biz o şekilde görevimizi yaptık” 

İşte o anlar;

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3415339/kucuk-dilarayi-kahraman-sofor-kurtardi