Beşköprüspor sezon hazırlıklarına başladı

2019 yılı Şubat ayında kurulup, şehrimizin Amatör Futbol camiasına heyecan getiren Beşköprü Spor Kulübü, A Takımını mahalle gençlerinden oluşturarak bu sezon mücadele edeceği 2. Amatör küme hazırlıklarına başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Futbol Şube Sorumlusu Muharrem Kurtulan: "Biz Şubat ayında kurulmamıza rağmen çok hızlı ama planlı şekilde ilerliyoruz. Nisan ayında, altyapımızı oluşturmak için açılışını yaptığımız Futbol Okulumuz o günden bugüne çalışmalarına devam etmekte olup, Beşköprü tarihinde ilk defa U 12 kategorisinde resmi bir turnuvaya katılıp, başarı elde ettik. Yaklaşık 1 ay'dır 2. Amatör küme hazırlıklarına mahallemizin gençleri ile hazırlanıyoruz. Mahallemizde bir çok gencimiz başka amatör takımlarda futbol hayatlarına devam etmekteydi. Biz bu gençlerimizi toparlayıp, Mahallemiz için mücadele etmeye çağırdık ve çağrımız çok olumlu yanıt buldu. Çok güzel bir takım oluşturuyoruz ve 2. Amatör küme de katıldığımız ilk sene şampiyonluğu hedefliyor ve bunuda başaracak gücümüzün olduğunu görüyoruz. Şu anda tek eksiğimiz sahamızın küçük olması, sahamızın büyütülmesi ile hem altyapı hemde A Takımımız çok daha başarılı çalışmalarda bulunacaktır." dedi.

Kulüp Başkanı İsmail karabıyık ise, "13 bin kişiye yaklaşan nüfusu ile Beşköprü mahallemizin en büyük eksikliği, çocuklarımız ve gençlerimiz için sosyal imkanların olmaması idi. Bu eksikliği Beşköprü Spor Kulübü'nü kurarak bir nebzede olsa giderdiğimizi düşünüyoruz. Bir çok engel ile karşılaşsakta 30 kişilik ekip ile Beşköprü de bir ilki başardık. Altyapı'dan sonra A takımımızıda kurup çalışmalara başladık. Biz bu süreçte hep kendi imkanlarımızla birşeyler yapmaya çalıştık. Şimdi artık Mahallemizinde ayağa kalkıp destek verme zamanı gelmiştir. Katıldığımız ilk sezonda Şampiyon olmayı çok istiyoruz. Tüm gençlerimizin motivasyonu çok iyi durumda. Amatör kümeye çok farklı bir soluk getireceğiz. Şimdiden hem kendi takımımıza hemde diğer kulüplere başarılar diliyorum." diye açıklamada bulundu.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3416615/beskopruspor-sezon-hazirliklarina-basladi