Hendek KYK'daki 'Kedi Kız' oyununda 2'nci gece!

Hendek Akova Mahallesi'nde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na ait  kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler önceki gece yurdun önünde toplanmış, yurdun içerisinde bir öğrencinin kedi sesleri çıkarıp, kapıları tırmaladığını, kapının altından 'Mır mır cadılar bayramı başlasın' yazılı notlar attığını iddia etmişlerdi.

Yurtta ki bu iddialar sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor.

Bin 100 ögrencinin kaldığı yurtta yaşananların, öğrencilerin kapılarına kilit ve koridorlara güvenlik kamerası konulması isteklerininn yurt yönetimi tarafından kabul edilmemesi sonrasında başlatılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

POLİS NÖBET BEKLEDİ

Önceki gece yaşananlardan sonra idari ve adli yönden inceleme başlatılan yurtta Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabaha kadar nöbet tuttu. Bin 100 kız öğrencinin kaldığı 6 katlı yurtta Kredi Yurtlar Kurumu il yöneticileri de sesler duyduklarını söyleyen öğrencilerle görüştü. Yurdun yemekhanesinde kız ögrencileri dinleyen yetkililer konu hakkında bilgi topladı.

KAMERA VE KİLİT İSTEĞİ

Bu arada dün gecede bazı öğrenciler koridorlarda kedi sesi duydukları yönünde şikayetlerde bulunmaya devam etti. Bazı öğrenciler de  sosyal medya üzerinden koridorlarda rahatsız edici sesler duyduklarını söyleyerek güvenlik olarak odalarının kapılarına kilit ve koridorlara güvenlik kamerası konulması isteğini yeniledi.

İDARİ SORUŞTURMA

Yurtta yaşananların haber olması üzerine Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün talimatı üzerine de idari soruşturma açıldı. Bu soruşturma kapsamında bazı öğrencilerin odalarının kapılarının altından atıldığı öne sürülen 'Mırmır Cadılar Bayramı başlasın' yazılı notları kimlerin yazdığının tespiti için ögrencilerden yazı örnekleri alınıyor. İdare, kedi sesi duyan ögrencilerinde bilgilerine başvuruyor.

ODALARINDA KEDİ BESLEYEN

Yurtta yaşananların ögrencilerin odalarına kilit konulması için yapılmış olabileceği belirtilirken, yaz aylarında bazı ögrencilerin odalarında kedi besledikleri ancak idarenin bunu farketmesi üzerine kedilerin yurttan çıkartıldığı da ögrenildi. İddialarda yer alan koridorlarda kedi bacağı bulundu söylentilerinin ise tamamen asılsız olduğu kaydedildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3416715/hendek-kykdaki-kedi-kiz-oyununda-2nci-gece