Güvenlik kameralarını bile çalmışlar

Akyazı Kuzuluk ve Şerefiye Mahalleleri'nde son 2 ay içerisinde çok sayıda hırsızlık olayı meydana gelmişti. Özellikle yazlık olarak kullanılan evlerden yapılan hırsızlık olaylarını gerçekleştiren ve çalıntı malzemelerin satılmasına yardım eden 10 kişi jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

11 ayrı evden yapılan hırsızlık olayları sonrasında edindiği delil ve güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Jandarma Ö.B., F.Y., R.K., N.D., F.D., H.B., Hasan.C, S.E., A.Ö. ve Hakan C. isimli on şahsı gözaltına aldı.

Gözaltında alınan ifadeler sonucunda çalıntı eşyaların izlerini süren Jandarma kısa süre içerisinde çalınan malzemelerin bir bölümünü ele geçerdi.
 
Ele geçirilen malzemelerden iki adet LCD televizyon, üç adet motorlu ot biçme makinesi, bir adet hilti, bir adet matkap, bir adet kayıt cihazı, dört adet güvenlik kamerası sahiplerine teslim edildi.

 Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen on şüpheliden H.C., Ö.B. ve R.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilirken diğer yedi şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/3440528/guvenlik-kameralarini-bile-calmislar